Okładki tygodnia #2. Wydawnictwo Otwarte

okładka
Źródło: pixabay

Trudna relacja nastoletniego rodzeństwa i przewodnik po ludzkiej psychice. Jeśli lubicie książki oparte na zawiłych emocjach, te propozycje są dla Was! W tym tygodniu, zachęcam do zapoznania się z nowościami Wydawnictwa Otwartego.

„Oddam Ci słońce” – Jandy Nelson

okładki tygodnia
https://www.otwarte.eu/book/oddam-ci-slonce-2

Książka Jandy Nelson to barwna opowieść o rodzeństwie, które darzy się ogromnym uczuciem. Sam tytuł kojarzy się z ciepłem i miłością. Podobnie jest z kolorystyką okładki. Nie bez powodu dominują na niej pomarańczowe i żółte odcienie. Ilustracja jest prosta, bez ściśle określonych motywów. Mimo to, świadczy o czymś pozytywnym i zachęca do poznania treści

Noah i Jude – bliźnięta związane ze sobą nie tylko pokrewieństwem, ale też emocjonalną więzią. Łączą ich wspólne pasje i zainteresowanie sztuką. Mają odmienne i ciężkie charaktery. Jude jest zbuntowana, odważna, mająca własne zdanie. Noah, to uczuciowy i wewnętrznie zamknięty chłopiec. Pewnego razu, przez wiele negatywnych zdarzeń, oddalają się od siebie. Ich relacja znacznie się zmienia, a zazdrość i strach tworzą miedzy nimi dystans. „Oddam Ci słońce” mówi o trudnym życiu nastolatków. O odrzuceniu, gniewie i niezrozumieniu. Jednak naczelnym tematem ukazanej historii jest miłość i to ile trzeba zrobić, aby była prawdziwa i dojrzała.

„Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” – Stefanie Stahl

okładki tygodnia
https://www.otwarte.eu/book/odkryj-swoje-wewnetrzne-dziecko

Skąd się biorą nasze emocje i jak je zrozumieć? Powyższa propozycja to odpowiedź na te pytania! Uwagę czytelnika z pewnością zwróci grafika na okładce. Świadczy o tym, że wszyscy posiadamy jeden, wspólny element. Pokazuje również trudność w odkryciu swojego wewnętrznego dziecka, niezależnie od wieku.

Stefanie Stahl nakłania nas do znalezienia powodów  złego samopoczucia i swoich niepowodzeń. Autorka uświadamia, jak ważną rolę w naszym późniejszym życiu odgrywa okres dzieciństwa. Zachęca do zastanowienia się, jak ten czas może na nas wpłynąć. Pokazuje, co tak naprawdę odpowiada za nasze uczucia i co zrobić, aby osiągnąć równowagę. „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” to złoty środek do rozwiązania niemal każdego problemu. Dowiedz się, jak można uzasadnić swoją złość i bezsilność.

Wymienione tytuły skłaniają czytelnika do autorefleksji i są inspiracją dla wewnętrznego rozwoju. Jest to spotkanie z różnorodnymi uczuciami, jakich doświadczamy na co dzień. Mimo, że książki prezentują nieco inne gatunki, bazują na tym, co dzieje się w  psychice człowieka.


Wielka zbiórka książek! Zachęcamy do zapoznania się z artykułem