Odrobina magii w święta dzięki Agnieszce Olejnik!

Niedługo święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi towarzysząca im wesoła, świąteczna atmosfera. Chociaż, czy aby na pewno taka wesoła? Niektórzy nie spędzają świąt rodzinnie, inni kłócą się z bliskimi, a jeszcze inne osoby mają własne problemy, przez które zamykają się na ludzi… Czasami wystarczy jednak odrobina magii, by świat w ciągu chwili stał się piękniejszy!

Jak to jest z tym zakochaniem? Przychodzi, gdy się go nie chce, nie spodziewa?

Zosia właśnie przeżywa najgorsze chwile swojego życia, a przynajmniej tak jej się wydawało. Z dnia na dzień została porzucona przez Piotra, swoją wielką miłość. Dziewczyna wciąż się jednak łudzi, że mężczyzna do niej zadzwoni i jeszcze do siebie wrócą.

Kosma to wrażliwy romantyk, który decyduje się na poważny krok w swoim związku. Najpierw chce kupić mieszkanie dla siebie i swojej wybranki, a następnie pragnie jej się oświadczyć, choć nie wie, jak to dokładnie powinno wyglądać. Jak się szybko okazuje, wszystko poszło nie tak, jak sobie wyobrażał…

Klara od niedawna spotyka się z przystojnym stomatologiem. Na początku była nim mocno zauroczona, jednak stopniowo zaczyna dostrzegać dzielące ich różnice. W dodatku zrzędliwy dziadek oraz bezdomny kot utrudniają jej życie.

Pani Jadzia wciąż zerka na telefon w nadziei, że syn w końcu do niej zadzwoni. Stale zajęty pracą i pogrążony w rozpaczy po stracie żony w ogóle nie zauważa, że starsza Pani czuje się samotna i niepotrzebna. Ma jedynie psa, który również do najmłodszych nie należy. Jej życie zmienia się w momencie, gdy podczas spaceru dostrzega mężczyznę grzebiącego w śmietniku.

Co łączy powyższych bohaterów? Czy się znają? Czy można zakochać się w kimś na siłę? I czy ktokolwiek z nich rozwiąże swoje problemy i ułoży sobie życie? Gdzie ta odrobina magii?

A kropelka magii jeszcze nikomu nie zaszkodziła, o!

Odrobina Magii autorstwa Agnieszki Olejnik to powieść pełna ciepła, uczuć i refleksji. Narracja prowadzona w trzeciej osobie liczby pojedynczej, z perspektywy licznych bohaterów. Pisana ładnym, obrazowym i przyjemnym w odbiorze językiem.

Bohaterowie są bardzo różnorodni, a jednocześnie naturalni – każdy z nas zna podobne osoby lub sam mógłby się wcielić w daną postać. Nikt z nich nie jest idealny, każdy ma swoje wady, ale i zalety, których sami nieraz nie dostrzegają.

To pełna ciepła, radości i sentymentu opowieść o uczuciach, relacjach i problemach, które – choć na pozór wydają się trudne – można pokonać. Porusza wiele wątków; znajdziemy w niej m.in. cierpienie spowodowane rozstaniem, ponowne zakochanie, utratę bliskiej osoby, trudne relacje rodzinne, brak wiary w siebie, uczucie odrzucenia, poniżenia, prawdziwą miłość… I wiele innych. Książka skłania do refleksji nad własnym życiem oraz motywuje do tego, by się nie poddawać i dać sobie szansę. Warto dążyć do celu oraz próbować nowych rzeczy, które później mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie należy zamykać się na cierpienie innych, a podawać pomocną dłoń – kto wie, być może dana osoba potrzebuje pomocy, choć o nią nie prosi. Każdy problem można rozwiązać, każdy znajdzie to, czego szuka. Na wszystko potrzeba jednak czasu oraz towarzystwa innych ludzi. No i oczywiście ważna jest ta odrobina magii, która zmienia świat na lepsze.

Podaruj sobie Odrobinę magii

Odrobina magii to idealna książka na chłodne wieczory – czasem bawi, a czasem skłania ku refleksji. Będzie celnym wyborem dla osób, które trochę się w życiu pogubiły, bądź zdołowały jakimś niepowodzeniem czy samotnością. Dodaje otuchy i wiary we własne możliwości.


Jeśli zastanawiasz się już nad prezentem dla bliskich, zachęcamy do przeczytania artykułu o polskiej marce Plantwear!