Jakub Żulczyk powraca z kontynuacją „Ślepnąc od świateł”

0
238

Najnowsza książka Jakuba Żulczyka będzie miała premierę już 16 października. Znamy tytuł, okładkę oraz spis treści.

źródło: facebook.com/jakub.zulczyk

Wydana w 2014 roku powieść Jakuba Żulczyka pt.: Ślepnąc od świateł okazała się prawdziwym hitem. W 2018 roku powstał serial na podstawie tej książki w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Produkcja ta wzbudziła ogromne zainteresowanie, nie tylko w Polsce i zebrała sporo pozytywnych opinii. Postacie, jak Daro (Jan Frycz) i sceny z serialu HBO stały się kultowe i zapadły w pamięci widzów. Fani wypytywali twórcę historii o dalsze losy bohaterów Ślepnąc od świateł i oczekiwali kontynuacji. Żulczyk nie potwierdzał, ani nie zaprzeczał. W końcu, po 7 latach od publikacji powieści doczekaliśmy się następnej części pt.: Dawno temu w Warszawie.

Żulczyk nie zwalnia tempa

W ostatnich latach Jakub Żulczyk nie próżnuje. Twórca ten dobrze wykorzystał popularność jaką zdobył po sukcesie Ślepnąc od świateł w 2018. Oprócz dwóch powieści wydanych w 2019 i 2021 roku, Żulczyk napisał także scenariusz do Warszawianki, która miała premierę w czerwcu tego roku. Natomiast w listopadzie na Netflixie obejrzymy kolejny serial na podstawie jego książki z 2021 pt.: Informacja Zwrotna. W międzyczasie tworzył wraz z Juliuszem Strachotą podcast na temat uzależnień – Co ćpać po odwyku, który również spotkał się z dobrym odbiorem. Kolejnym etapem w jego pisarskiej karierze będzie Dawno temu w Warszawie. 

Powrót do gangsterskiej stolicy

W Ślepnąc od świateł przedstawiono mroczną stronę Warszawy. Brudna, pełna przemocy, pieniędzy i narkotyków historia opowiadana z perspektywy stoickiego i wyważonego dilera Jacka (w serialu Jakub), pochłonęła czytelników, a później widzów. Nic dziwnego, że przedpremierowa sprzedaż Dawno temu w Warszawie, jak pisze sam autor na swoim Facebooku, przeszła jego najśmielsze oczekiwania. Jedna z najbardziej wyczekiwanych kontynuacji książkowych trafi do sprzedaży 16 listopada. Żulczyk stopniowo odsłania kolejne karty, znamy już okładkę oraz spis treści. Po premierze Dawno temu w Warszawie zaplanowane są również spotkania autorskie w największych miastach w Polsce. Pozostaje nam tylko czekać na dalszą część historii warszawskiego dilera.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments