Premiera „Warszawianki” z Borysem Szycem

0
279

Już 19 czerwca na platformie SkyShowtime zadebiutuje długo wyczekiwany serial w reżyserii Jacka Borcucha. Scenariusz do Warszawianki napisał Jakub Żulczyk, a w głównej roli zobaczymy Borysa Szyca. Co wiemy o tej produkcji?

Warszawianka opowiada o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego playboya – Franka Czułkowskiego. Czuły, w którego rolę wciela się Borys Szyc, to ulubieniec wszystkich i miejska legenda. Pijąc i ćpając walczy on z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Jest on nieodpowiedzialnym imprezowiczem, seryjnym uwodzicielem, ale też postacią złożoną. Czuły ma wielki talent pisarski i skradł serca pokolenia X, ale niestety sam nie dojrzał. Mając wszystko, a następnie to tracąc, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu najciekawszych postaci miasta.

Warszawianka miała powstać już w 2020 roku, jako serial HBO Max. Ta platforma streamingowa zrezygnowała jednak z polskiej produkcji. Na jej miejsce pojawiło się finalnie SkyShowtime. To właśnie tam już w poniedziałek 19 czerwca będziemy mogli obejrzeć dwa pierwsze odcinki. Kolejne będą się ukazywać co tydzień w poniedziałek, a łącznie będzie ich 11.

Twórcy Warszawianki 

Serial w reżyserii Jacka Borcucha powstał na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Pisarz ten ma nas swoim koncie kilka udanych serialowych produkcji, przy których współpracował, jak np. Ślepnąc od świateł, czy Belfer. Dlatego też oczekiwania są postawione dość wysoko. Rosną one, gdy patrzymy na obsadę. Tam oprócz wspominanego już Borysa Szyca znajdziemy Krystynę Jandę i Jerzego Skolimowskiego, którzy wcielają się w rodziców głównego bohatera. W pozostałych rolach występują: Zofia Wichłacz, Piotr Polak, Marianna Zydek, Jan Peszek, Tomasz Włosok i inni.

Warszawianka jest bez wątpienia jedną z najgorętszych polskich premier 2023 roku. Przedpremierowe recenzje jak na razie są bardzo dobre. Zachwalana jest przede wszystkim rola Borysa Szyca i sposób opowiadania historii. Wydaje się, że scenariusz Jakuba Żulczyka po raz kolejny okaże się hitem, a HBO będzie mogło tylko żałować straconej szansy. Twórcy, producenci i dystrybutorzy wierzą, że serial ten podbije serca widzów. CEO SkyShowtime, Monty Sarhan zapewnia:

Po pierwsze, to świetna historia, a Polska jest dla SkyShowtime niezwykle ważnym rynkiem. Weszliśmy do waszego kraju około czterech miesięcy temu i jesteśmy całkowicie zaangażowani w ten rynek. Chcemy dawać widzom autentyczne i ważne historie, które bez nas nie mogłyby się przebić do szerszej publiczności. Jesteśmy naprawdę dumni z tego serialu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments