Festiwal Książki Opole 2018

Festiwal Książki Opole

Festiwal Książki Opole to spotkania autorskie, targi książki, warsztaty, koncerty i wiele innych atrakcji, które będą na nas czekać już od 15 czerwca!

Już po raz trzeci opolanie organizują swój Festiwal Książki. To jedyne takie wydarzenie, promujące literaturę poprzez muzykę. Tegoroczna edycja planowana jest na przedostatni weekend czerwca. Miejscem wydarzenia będzie położony w centrum miasta Plac Wolności, gdzie odbędą się Targi Książki oraz główna oś wydarzeń na scenie festiwalowej. Zielone centrum Opola na trzy dni, od 15 do 17 czerwca, zamieni się w Miasteczko Literackie.

Targi Książki

To jedno z najważniejszych wydarzeń festiwalu. Swoją ofertę przedstawią zarówno znani i popularni wydawcy, jak również ci nieco mniejsi, dopiero startujący w branży. Organizatorzy obiecują bardzo bogatą ofertę wydawniczą w atrakcyjnych cenach. W ubiegłym roku na targach pojawiło się 22 wystawców, a wśród nich m.in. Dwie Siostry, Wydawnictwo Agora, Sonia Draga czy Wydawnictwo Literackie. Aby łatwo odnaleźć się wśród stoisk, będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych map.

Spotkania autorskie

Znakomita okazja do porozmawiania z ulubionym pisarzem czy publicystą. Podczas różnorodnych prelekcji usłyszycie autorów bestsellerowych powieści opowiadających o swojej przygodzie z pisaniem. Nie zabraknie również części dyskusyjnej, pozwalającej na zadanie cenionym twórcom nurtujących pytań. W spotkania autorskie angażowani są pisarze kryminałów, fantastyki, reportażu, literatury dziecięcej i kobiecej oraz wielu innych. Co więcej, zapraszani prelegenci to także znane postaci w świecie mediów i kultury.

Warsztaty pisarskie i koncerty

Na Festiwalu Książki nie zabraknie również muzyki – w ubiegłych edycjach na opolskiej scenie występowali już m.in. Fisz Emade czy Ania Dąbrowska. Kto będzie tegoroczną gwiazdą muzyczną, organizatorzy obiecują zdradzić bliżej czerwca. Tymczasem możemy liczyć również na warsztaty pisarskie, organizowane z myślą zarówno o starszych, jak i młodszych. Warsztaty w poprzednich latach wprowadziły uczestników w skomplikowany proces wydawania książki, uchyliły rąbka tajemnic znanych autorów czy udzieliły przydatnych wskazówek odnośnie do stylu. Na dzieci czekały warsztaty z czytania oraz ilustrowania książek.

Wielkie Opolskie Dyktando

Dla miłośników ortografii to doskonała szansa na sprawdzenie swoich umiejętności. Na stronie festiwalu znajdziecie formularz zgłoszeniowy.