Fantastyka listopadową porą – Imladris 2018 [zapowiedź]

Imladris

To mit, że wraz z brzydnącą za oknem pogodą kurczy się ilość konwentów, które przyjmą polskich fanów fantastyki w swoje objęcia. Nie inaczej jest z Imladris, które już 8 listopada zaprosi nas do Krakowa.

Dla każdego coś miłego – konwent Imladris, czyli Krakowski Weekend z Fantastyką, obejmuje fantastykę szeroko pojętą: od filmów, przez, rzecz jasna, literaturę, po gry (zupełnie jak niniejsza witryna – dop. red.). Co, gdzie, kiedy i jak z imladrisowymi panelami dyskusyjnymi, prelekcjami, pokazami i konkursami? Garść informacji poniżej.

Kiedy i gdzie?

Konwent potrwa od 9 do 11 listopada bieżącego roku. Lokalizacją siedemnastego już Imladris ponownie jest krakowskie Liceum nr 42, znajdujące się przy ulicy Studenckiej 13.

Za ile?

Równie ważne pytanie dla każdego konwentowicza. W przedpłacie 40 zł (plus ewentualna konwentowa koszulka), w dniach imprezy – 50 zł. Cena obejmuje wszystkie dni imprezy.

Co wiemy?

Mamy garść informacji na temat atrakcji tegorocznego Imladris. Po pierwsze – goście. Zjawią się Andrzej Pilipiuk, Paweł Majka, Witold Jabłoński oraz Staszek Mąderek. Czytelnicy polskiej fantastyki nie powinni więc czuć się rozczarowani. Po drugie – motyw towarzyszący tegorocznemu konwentowi. Tak się składa, że w roku 2018 mija dwadzieścia lat od organizacji pierwszego Imladris, stąd też organizatorzy mówią o swoistej “podróży w czasie”, uczczeniu tego okresu. Czeka nas analiza rozwoju twórczości fantastycznej przez te lata tak w kraju, jak i na świecie – jak zmienił się mainstream.

Jak zresztą mówią sami przedstawiciele konwentu:

“Jeśli więc zastanawiasz na jakie szczepy dzielili się Elfowie świata Śródziemia, ilu nadrektorów dotychczas posiadał Niewidoczny Uniwersytet ze Świata Dysku czy też chcesz dowiedzieć się kto faktycznie strzelił pierwszy – Han Solo czy może Greedo? – najlepszy miejscem by dowiedzieć się tych i wielu innych rzeczy jest Imladris”.

Na tej stronie możecie zaznajomić się z regulaminami, przyszłymi atrakcjami i biletami. Do zobaczenia!

A żeby na chwilę od jesiennych chłodów odsapnąć – tak było na tegorocznym Pyrkonie: 

W gąszczu fantazji | Pyrkon 2018 [fotorelacja]


Informacje pochodzą z oficjalnych materiałów prasowych Imladris.