Empik Go Story – nowy konkurs literacki

Empik Go Story
fot. news.empik.com/106834-empik-go-organizuje-konkurs-na-scenariusz-serialu-audio

Empik Go organizuje wyjątkowy konkurs literacki. We współpracy z Maszyną do Pisania Katarzyny Bondy zachęcają do stworzenia najciekawszego scenariusza. Na podstawie zwycięskiej pracy powstanie serial audio.

Każdy może być scenarzystą 

Organizatorzy zachęcają do udziału w konkursie Empik Go Story wszystkich miłośników pisarstwa. Tych zarówno doświadczonych, jak i tych stawiających pierwsze kroki w byciu pisarzem czy scenarzystą. Ważne jest niecodzienne i kreatywne podejście, a zwłaszcza historia, która zostanie przedstawiona jedynie za pomocą słów. Warto zauważyć, że gatunek także nie gra roli. Może to być zarówno horror i romans.

Aby wziąć udział w konkursie Empik Go Story należy stworzyć tekst jednego odcinka oraz opis pełnej fabuły, na której ma opierać się produkcja.

Każdy ma do opowiedzenia jakąś historię. Czasami to właśnie opowieść wybiera autora oraz swój czas. Nie ma większej przygody niż szamańskie życie pisarza, który nieustannie wędruje między światami. Polecam spróbować przynajmniej raz – Katarzyna Bonda, ambasadorka konkursu

Kobiety osądzą 

Jury konkursu to prawdziwy pokaz damskich profesjonalistek z dziedziny literatury oraz przenoszenia jej na inne nośniki kultury. Wspominana wcześniej Katarzyna Bonda – polska mistrzyni kryminału została ambasadorką Empik Go Story. W pierwszej edycji konkursu w jury zasiadać będzie Marika Krajniewska, pisarka i menedżerka ds. relacji z autorami w Empik Go, Magdalena Kostrzewska, właścicielka Maszyny do Pisania, Urszula Sęczyk-Bonczkowska, product manager w Maszynie do Pisania oraz Anna Kazejak – reżyserka i scenarzystka, współautorka scenariusza pierwszego polskiego serialu audio „Fucking Bornholm”. W produkcji Empik Go zagrali Magdalena Różczka, Olga Kalicka, Leszek Lichota i Machał Czernecki. Historia już niedługo zostanie przeniesiona na duży ekran, a za reżyserię filmowej wersji będzie odpowiadać właśnie Anna Kazejak.

W ostatniej dekadzie obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie serialami – miłośnicy pasjonujących opowieści z entuzjazmem wyczekiwali premier kolejnych sezonów ulubionych produkcji. Serial stał się dla artystów środkiem wyrazu równie istotnym i pojemnym, co film i książka. Jednak w ostatnim czasie można zauważyć pewną subtelną zmianę – rośnie popularność formatów audio. Zmęczeni wielogodzinnym wpatrywaniem się w ekran, marzymy o tym, aby zamknąć oczy i dać się ponieść historiom opowiedzianym przez lektorów czy aktorów. Serial audio to gatunek pełen potencjału, który ożywia tekst literacki i nadaje mu nowego wymiaru. Dlatego, jeśli gdzieś w Twojej szufladzie czeka urzekająca fabuła, pozwól nam ją poznać.

Marika Krajniewska, jedna z jurorek konkursu

O co warto walczyć? 

Empik Go oprócz świeżego pomysłu na konkurs oferuje fantastyczne nagrody, o które zdecydowanie warto walczyć. Główna nagroda w konkursie to 5 000 zł oraz podpisanie umowy wydawniczej z Empik Go na cały serial audio. Autor wyróżnionej pracy może natomiast zapisać się nieodpłatnie na wybrany kurs pisarski w Maszynie do Pisania, w której uczą tacy poczytni autorzy jak Sylwia Chutnik, Łukasz Orbitowski czy Robert Małecki. Teksty można zgłaszać do 15 października 2020 roku. Wystarczy wypełnić formularz na www.empik.com/empikgo-story-konkurs. Rozstrzygnięcie konkursu Empik Go Story zaplanowane jest na 15 stycznia 2021 roku.


O Empiku również przeczytacie tutaj! Empik z darmową dostawą! Zakupy online jeszcze przyjemniejsze