Początek roku to okres, w którym najczęściej podejmujemy decyzję o zmianie dotychczasowego stylu życia. Rozpoczynamy kolejną życiową przygodę – nowy rok to nowe możliwości! Motywacja przychodzi zazwyczaj dość łatwo, ale co zrobić, kiedy styczeń się kończy, a wraz z nim gaśnie nasz zapał do zmian? Zerknijcie na najlepsze książki motywacyjne, które pozwolą Wam bez przeszkód wytrwać w postanowieniach noworocznych!
Literatura a rozwój osobisty
Nowy rok sprzyja chęci do wprowadzenia jakichś zmian. Kto z nas chociaż raz w życiu nie postanowił, że od stycznia pójdzie na siłownię, nauczy się dodatkowego języka lub ograniczy wieczorne podjadanie słodyczy? Nasz zapał kończy się jednak dość szybko, o czym doskonale wiedzą właściciele siłowni – styczeń oznacza dla nich mnóstwo nowych klientów, natomiast w lutym sale treningowe odwiedzane są już tylko przez prawdziwych zapaleńców. Niestety, ciężko nam wyrobić nowe nawyki i przez to łatwo ulegamy zniechęceniu. Liczymy na szybkie i przychodzące bez nakładu sił efekty, a gdy po dziesięciu przysiadach nasza kondycja nadal pozostawia wiele do życzenia, dajemy sobie spokój.
Jak uniknąć takiego scenariusza? Motywacyjne treści w różnej formie są dostępne od ręki, ale idealnym sposobem będzie połączenie rozwoju osobistego z dodatkowym noworocznym wyzwaniem, czyli czytaniem większej ilości książek. Jeśli w ubiegłym roku nie znaleźliście czasu na czytanie, to warto połączyć przyjemne z pożytecznym! Zapraszam na krótki przegląd, w którym znajdziecie najlepsze książki motywacyjne. Bez względu na to, czego dotyczą Wasze postanowienia noworoczne, te lektury z pewnością pomogą Wam je zrealizować.
Joseph Murphy, Potęga podświadomości
Nawet jeśli niekoniecznie interesujecie się rozwojem osobistym, to i tak na pewno kiedyś słyszeliście o tej pozycji. Książka Josepha Murphy’ego to międzynarodowy bestseller! Miliony czytelników na całym świecie korzystają z tego poradnika. Łatwy i przystępny język sprawia, że Potęga podświadomości jest świetnym wyborem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z samodoskonaleniem się. Murphy zwraca uwagę na fakt, że największą przeszkodą w realizacji celów jesteśmy my sami, a dokładniej nasz przewrotny umysł. Dzięki temu poradnikowi możemy spojrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy. Dużą zaletą książki są też ciekawe i praktyczne wskazówki, które pozwalają na rozpoczęcie pracy nad naszym podejściem do życia.
Dale Carnegie, Jak przestać się martwić i zacząć żyć
Po raz pierwszy książka Jak przestać się martwić i zacząć żyć została wydana w 1948 roku, ale przez dekady nie straciła na popularności! To zdecydowanie świadczy o uniwersalności jej przekazu. Główny problem lektury Carnegie’a to nasza słabość do zamartwiania się. Martwimy się wręcz nałogowo, przejmujemy drobnostkami, na które nie mamy wpływu, a które nie są warte jakiegokolwiek nakładu emocjonalnego. Jak przestać się martwić to książka, dzięki której zamiast skupiać się i w nieskończoność analizować porażki, możemy dostrzec nieograniczone możliwości, które dostępne są na wyciągnięcie ręki. Jeśli Twoja motywacja znika, bo nie potrafisz przestać zamartwiać się brakiem postępów – ta książka jest idealną receptą!
Brian Tracy, Zjedz tę żabę
Książka Zjedz tę żabę to spora dawka konkretnej motywacji! Brian Tracy kieruje swoje wskazówki głównie do osób, które chcą poprawić swoją wydajność w pracy, ale zawarte w niej złote myśli możemy też zastosować do innych dziedzin naszego życia. Przekaz jest prosty – odwlekanie obowiązków i planów nie ma sensu, ponieważ niczego to nie ułatwia. Wręcz przeciwnie! Najważniejsze jest działanie i realizacja założonych celów. Pożegnajcie się z prokrastynacją i wiecznym zaczynaniem „od jutra”!
Mel Robbins, Reguła 5 sekund
Ta książka pomoże Wam uwierzyć we własne możliwości. Autorka skupia się na walce z negatywnym myśleniem, dopadającym nas w chwili, kiedy planujemy zmianę stylu życia. Często zdarza się, że nawet nie zaczynamy realizować swoich postanowień, bo z góry zakładamy, że na pewno nam się to nie uda. Nie sądzimy, że jesteśmy w stanie przełamać ograniczenia i osiągnąć to, o czym zawsze marzyliśmy. Formuła poradnika Mel Robbins jest łatwa i przejrzysta, a przy tym serwuje nam gotowe do wcielenia w życie wskazówki. To obowiązkowa książka motywacyjna dla wszystkich zainteresowanych ograniczeniem negatywnej samokrytyki. Bądźmy dla siebie bardziej łaskawi!
Motywacyjne lektury dla każdego
Jeśli w trakcie realizacji celów dopadnie Was zwątpienie, literatura zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie. Najlepsze książki motywacyjne mogą skutecznie pomóc w zamianie słomianego zapału na ogrom chęci do działania. Zmiany nigdy nie są łatwe, ale rozwiązanie jest banalne – wystarczy chcieć. W końcu nie ma lepszego uczucia niż duma z własnych osiągnięć. Pomyślcie o tym, że tegoroczna kolacja wigilijna może wyglądać zupełnie inaczej! Zamiast tradycyjnej rozmowy o polityce i niekończących się rozważań na temat Waszego stanu cywilnego, będziecie mogli pochwalić się sukcesami i zrealizowanymi w tym roku celami. Powodzenia!