Nocny Kochanek zapowiada jesienną trasę

Nocny Kochanek zapowiada jesienną trasę
fot. Natalia Nazar

Świat muzyczny coraz śmielej staje na nogi po przymusowej, kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej (rzecz jasna wciąż trwającą) pandemią koronawirusa. Do życia powracają kolejne kluby, a zespoły ponownie zaczynają planować trasy koncertowe. Wśród grona tych drugich znalazł się między innymi Nocny Kochanek, który już na jesień tego roku zaplanował klubową trasę koncertową o nazwie Trasa Powitalna.

Na tegoroczną jesień Nocny Kochanek zaplanował bowiem aż 38 występów. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, zespół postanowił nie ogłaszać całości tournée – wydarzenia ogłaszane będą co tydzień, z trzytygodniowym wyprzedzeniem. Przykładowo, niedawno dowiedzieliśmy się, że zespół zawita 26 września do Bielska-Białej, a 27 września do Gomunic. Miejsca kolejnych kilku koncertów poznamy natomiast dopiero w przyszłym tygodniu. Sens takiej inicjatywy zespół wyjaśnił w oficjalnym oświadczeniu:

“Nie chcemy ogłaszać całej listy koncertów, ciężko bowiem przewidzieć co będzie się działo w listopadzie czy grudniu – stąd taki krok. Nie chcemy też stawiać Was – Hewi Metal Fanów – w trudnej sytuacji związanej z potencjalnym odwołaniem koncertu i zwrotem pieniędzy za bilety. Ogłaszając koncert na 3 tygodnie przed datą jego realizacji, mamy dużą dozę pewności, że wydarzenie dojdzie do skutku. Mamy nadzieję, że rozumiecie sytuację – jest ona ciężka dla nas wszystkich: dla Was – Hewi Metal Fanów, dla naszych partnerów w poszczególnych miastach, gdzie organizujemy nasze koncerty, dla naszej ekipy technicznej – Czarmuchów NK i dla nas samych. Wszyscy chcemy, żeby koncerty się odbywały!”

I przyznać trzeba, że to bardzo trzeźwe podejście do sprawy. Zobaczymy więc jak w następnych tygodniach rozwinie się sytuacja.

Rozpiska jesiennych koncertów Nocnego Kochanka

Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, zespół opublikował jednak dokładną, datową rozpiskę jesiennych występów. Co ciekawe, nazwy miast oraz klubów zostały zaszyfrowane i odsłonięte zostaną dopiero po ich oficjalnym ogłoszeniu. Zabawić można się zatem w zgadywanie, do którego miasta i kiedy zawitają Kochankowie. Spróbujcie sami! Może odkryjecie, że w najbliższych miesiącach grupa zagra i w Waszej okolicy?

Nocny Kochanek i ich jesienna trasa
fot. Facebook kapeli