Waglewski Fisz Emade powracają z nowym albumem

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Mystic Production

Po siedmiu latach od złotej płyty Matka Syn Bóg, Waglewski Fisz Emade powracają albumem Duchy ludzi i zwierząt. Utwór Ziemia to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek tego wyjątkowego zespołu.

Wielki powrót

Na swojej trzeciej płycie, muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, i jak na Waglewskich przystało – zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym. Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie prezentują WojciechBartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy, po raz kolejny zaowocowało mocnym albumem, o silnym artystycznym wyrazie. Fani poprzednich płyt zespołu z pewnością znajdą na Duchach ludzi i zwierząt brzmienia znane wcześniej, charakterystyczne dla zespołu, ale jak mówi Wojciech Waglewski:

Nasze nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze. Płyta też będzie ładniejsza i inna…

Za miks odpowiada Emade, a za mastering – Jacek Gawłowski. Kompozycje są autorstwa Waglewski Fisz Emade. Autorką zdjęcia wykorzystanego na okładkę singla jest Weronika Izdebska, odpowiada ona jednocześnie za całą oprawę zdjęciową albumu Duchy ludzi i zwierząt. Płyta ukaże się nakładem Mystic Production już 9 października bieżącego roku, a za realizację płyty odpowiedzialne jest ART2 Music.

Pierwszy singiel

Ziemia to pierwsza propozycja nowego albumu Waglewski Fisz Emade – Duchy ludzi i zwierząt. Piosenka została skomponowana wraz z Mariuszem Obijalskim. Tekst zaś napisał Bartosz Waglewski.