Kensington w Warszawie [zapowiedź]

Mamy świetne wieści dla fanów Kensington! Po dwóch latach ten cieszący się ogromną popularnością holenderski zespół wraca do Polski. 25 marca 2020 roku zagrają w klubie Progresja w Warszawie.

W naszym kraju Kensington zagrał już kilkanaście koncertów. Wystąpili między innymi podczas Life Festival Oświęcim (2015 r.), na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (2016 r.), Woodstocku (2016 r.) oraz byli zagraniczną gwiazdą na Muzofest 2017. Ostatni raz zagrali w naszym kraju w 2018 roku (14 kwietnia w Warszawie i 15 kwietnia we Wrocławiu).

Podczas koncertu w Progresji zespół będzie promować swój piąty album Time, który ukazał się 15 listopada 2019 roku nakładem Universal Music Polska. Pochodzą z niego single: Bats, What Lies Ahead, Ten Times The Weight i Chronos Pt.1.

Historia

Pochodząca z Utrechtu grupa Kensington to obecnie najpopularniejszy rockowy zespół w Holandii. Tworzą ją: Eloi Youssef (wokal, gitara), Casper Starreveld (wokal, gitara, pianino), Jan Haker (bas) i Niles Vandenberg (perkusja). Zespół powstał w 2005 roku i wydał do tej pory cztery albumy studyjne – Borders (2010 r.), Vultures (2012 r.), Rivals (2014 r.) oraz Control (2016 r.).

Z dwóch ostatnich albumów pochodzą największe przeboje zespołu, takie jak: Streets, Riddles, War, Rivals, Slicer, Sorry, Control czy Bridges, do którego teledysk nagrywany był głównie 16-17 lutego 2017 roku w Warszawie, w tym podczas koncertu Kensington w Progresji. Kensington ma na swoim koncie występy na takich festiwalach jak: Eurosonic Noorderslag w Holandii, Exit w Serbii czy Sziget na Węgrzech.

Bilety

Bilety na koncert, który odbędzie się 25 marca w Progresji kupicie na stronie Eventim, eBilet, w sklepach sieci Media Markt.

Co nowego u Kensington?

Już 16 stycznia 2020 roku na serwisie Spotify będzie dostępna specjalna akustyczna wersja utworu Uncharted. Zespoł nagrał ją w październiku 2019 roku ze szwedzkim kwartetem smyczkowym w studio Spotify, w Sztokholmie. Kensington przygotował dla swoich fanów jeszcze jedną niespodziankę – nowy cover, który również będzie dostępny od 16 stycznia na Spotify. Według informacji dostępnej na Instagramie teamhagens (agencja PR współpracująca ze Spotify) ma być to piosenka Biffy Clyro – Mountains.