Wolfenstein The Board Game oficjalnie zapowiedziane

Wolfenstein The Board Game

Wielki klasyk ze świata gier powraca. Tym razem nie otrzymamy remake’u jednego z kultowych tytułów. Seria powraca w formie planszówki Wolfenstein The Board Game.

Można odnieść wrażenie, że biznes gier planszowych w ostatnim czasie przeżywa odwilż. Bardzo wiele światów znanych nie tylko z gier wideo, ale również z innych segmentów popkultury coraz częściej trafia na plansze czy karty. Ciekawy krok w tym kierunku zdecydowało się podjąć polskie Archon Studio. Owego producenta możecie kojarzyć z takich gier jak Dungeon & Lasers, Chronicle, czy Wanguard of War. Jedną z cech charakterystycznych dla studia jest ogromna dbałość o projekty figurek i spora ilość elementów zestawu o wysokiej jakości wykonania. Dodatkowo plastikowe elementy często przeznaczone są do samodzielnego pomalowania. Nie inaczej będzie w najnowszym tytule studia, czyli właśnie Wolfenstein The Board Game.

Na pełnej licencji

Podobnie jak w przypadku pozostałych produkcji studia projekt będzie finansowany za pomocą Kickstartera. Nie znamy jednak jak na razie nawet przybliżonej daty premiery, ani rozpoczęcia zbierania funduszy. Nowy tytuł, jaki proponuje nam Archon Studios, opierał się będzie na oryginalnej licencji gier z serii Wolfenstein. Dzięki temu będziemy mogli wcielić się w B.J. Blazkowicza, który staje do walki z nazistowskimi żołnierzami, szalonymi naukowcami, aby na końcu rozprawić się z samym Mecha-Hitlerem.

Wolfenstein The Board Game
Nic dodać, nic ująć.

Rozgrywka

Gra przeznaczona jest do rozgrywki kooperacyjnej dla 2-5 graczy. Poza Blazkowiczem na placu boju staną doskonale znani Anya Oliwa, Set Roth, Max Hass oraz Bombate. Każdy z nich będzie posiadał własną, dedykowaną i skrupulatnie przygotowaną figurkę. Wolfenstein The Board Game oferuje trzy tryby rozgrywki. W pierwszym będziemy się mierzyć z nazistowskimi zombie, w drugim z mecha nazistami, a w trzecim ze wszystkimi naraz. Podczas naszej przygody w Castle Wolfenstein natkami także losowe zdarzenia, specjalne zadania oraz dziesięć różnych scenariuszy gry.

Rozgrywki ma opierać się punktach akcji. Z ich pomocą będziemy mogli wykonywać wszystkie czynności w grze. Karty postaci umożliwią śledzenie stanu naszej jednostki i specjalnych umiejętności, a karty broni sprawdzanie naszego ekwipunku. Jednym z ciekawych elementów rozgrywki jest konieczność dbania o poziom hałasu. Każda czynność jaką wykonujemy, będzie generowała określony dźwięk. Ten z kolei może przyciągnąć do nas uwagę przeciwników.

Wolfenstein The Board Game
Planszowe drony? Czemu nie!

Sam jestem ogromnie ciekawy co z tego wyniknie. Jeśli macie ochotę śledzić ową gierkę, zapraszam na stronę gry. Walka z nazistami na planszy? Czemu nie!


Two Point Hospital już dostępny na konsolach

Two Point Hospital już dostępny na konsolach