Trwa przedsprzedaż nowej euro gry – Ragusa

Ragusa
źródło: materiały prasowe

Przenosimy się do renesansowego miasta  – Ragusy. Jako inicjatorzy rozwoju będziemy rozbudowywać dzisiejszy Dubrownik, wznosić jego mury, a przy tym nakręcać lokalną ekonomię.

Już w październiku tego roku możemy spodziewać się premiery nowej planszówki – Ragusa. Fishbone Games to wydawnictwo odpowiedzialne za polską wersję językową. Obecnie trwa przedsprzedaż gry na stronie wydawcy. Jest to propozycja dla miłośników gier typu “euro”, czyli takich jak np. znane wszystkim Monopoly, czy Catan.

Fabuła

W połowie piętnastego wieku Ragusa przeżywała swój rozkwit i obok Wenecji stanowiła handlowe połączenie pomiędzy zachodnią i wschodnią cywilizacją. Były to strefy neutralne, do których docierali kupcy z całego świata.

Miasto nie zdobyłoby jednak swojej reputacji, gdyby nie my: jej budowniczowie. Dzięki strategicznemu rozmieszczaniu tartaków, winiarni, wież i magazynów, tworzymy podwaliny handlu i bogactwa, które staną się dziedzictwem tego miejsca.

Rozgrywka

Podczas rozgrywki wcielimy się w budowniczych miasta. Za sprawą sprytnie umiejscawianych budynków uzyskamy dostęp do surowców. Następnie wyprodukujemy towary, które wymienimy na inne dobra i punkty zwycięstwa. Punkty otrzymamy także za wznoszenie miejskich murów i wież chroniących miasto. Zwycięzcą zostaje gracz, który na końcu gry posiada najwięcej punktów zwycięstwa.

Ragusa
Ilustracje oraz komponenty są dziełem Bartka Roczniaka.

Gra opiera się przede wszystkim na systemie rozmieszczania pracowników, handlu i zarządzaniu towarami oraz na realizacji ukrytych celów.

Przedsprzedaż gry

Już dzisiaj możemy nabyć planszówkę w przedsprzedaży za niecałe 150 zł. Decydując się na zakup na stronie wydawcy, zgarniemy bonusowe elementy:

– drewniany znacznik wskazujący aktywny dom z nadrukiem
– 5 drewnianych znaczników punktacji z nadrukiem
– drewniany znacznik dostosowania wartości rynkowych
– 4 drewniane superdomy
– stylizowana metalowa moneta, do wykorzystania jako znacznik pierwszego gracza.

Ragusa przeznaczona jest dla osób powyżej 14 roku życia.  W rozgrywce może uczestniczyć maksymalnie 5 graczy, a też można zmierzyć się z planszą w pojedynkę. Zabawa ma trwać nie więcej, jak 80 minut i jak zapewnia wydawca – jest bardzo dynamiczna.

Caylus 1303 – nowość od Rebel.pl już w sprzedaży

Caylus 1303 – nowość od Rebel.pl już w sprzedaży