Titan Quest: Ragnarok. Nowy dodatek do 11-letniej gry!

Titan Quest: Ragnarok https://igg-games.com/wp-content/uploads/2017/11/Titan-Quest-Ragnark-Free-Download.jpg
https://igg-games.com/wp-content/uploads/2017/11/Titan-Quest-Ragnark-Free-Download.jpg

Dziś, 17 listopada premierę ma dodatek Titan Quest: Ragnarok. Podstawowa wersja tego znanego hack and slasha ukazała się w 2006 roku.

Titan Quest niewątpliwie przeżywa swój renesans. Po premierze odświeżonej graficznie wersji Anniversary, która ukazała się w listopadzie zeszłego roku, gracze zaczęli powracać do tytułu. Spore zainteresowanie tą legendarną grą najwyraźniej skłoniło twórców do wydania dodatku. Titan Quest: Ragnarok dodaje nowy akt toczący się na terenie północnej Europy. Tym razem przyjdzie nam przemierzać świat powiązany z wierzeniami nordyckimi. Gra oferuje nową, dziesiątą specjalizację, jaką jest mistrzostwo run. Do tego masę nowych przedmiotów, przeciwników, awans do 85 poziomu, nowe możliwości customizacji ubioru oraz część odzienia jaką są spodnie! Na chwilę obecną niewiele jest recenzji tytułu, jednak 97% z nich jest pozytywna.

Nie jest to pierwszy przypadek dodawania nowej zawartości do odświeżonych wersji starych klasyków. Najgłośniejszymi tego typu zabiegami były dodatki do Age of Empires II HD. Gra po ponad 14 latach doczekała się swojego renesansu za sprawą licznych dodatków powiększających pulę dostępnych nacji. Na jej żywotność wpłynęły także mody, możliwe do stworzenia dzięki wsparciu dla Steam Workshop. Podobne chwyty stosowane były przy Age of Mythology, czy polskim Two Worlds II (aczkolwiek to mniej chlubny przykład).

Wybić mitologię!

Titan Quest to hack and slash stworzony przez Iron Lore i wydany przez THQ Nordic (wówczas Nordic Games) w 2006 roku. W grze wcielamy się w wykreowaną przez nas postać, która przemierza realia starożytnych cywilizacji wybijając po drodze tysiące przeciwników wyjętych wprost w wierzeń dawnych Greków, Egipcjan, czy ludów orientu. Głównym atutem tytułu jest rozbudowany i satysfakcjonujący system rozwoju postaci. Możemy wybierać spośród 9 specjalizacji (z dodatkiem Titan Quest: Ragnarok z 10). Każde drzewko umiejętności jest zróżnicowane i oferuje kilka ścieżek rozwoju. Skutkuje to możliwością nauczenia się mnóstwa zdolności. Gra zapewnia sporo zabawy na dziesiątki godzin. Dodatkowo dzięki wydanej w listopadzie ubiegłego roku wersji Anniversary, ożywił się także aspekt sieciowy tytułu. Możemy więc przechodzić grę w trybie kooperacji ze znajomymi od 2 do 6 graczy.

Titan Quest Ragnarok
Nie uwierzycie, ale ten dodatek wprowadza… spodnie!

Titan Quest: Ragnarok