Pokemon Sword i Pokemon Shield – 8 generacja nadchodzi!

Pokemon Sword

27 lutego 2019 roku odbył się długo zapowiadany Pokemon Direct, na którego z niecierpliwością czekała cała rzesza fanów kieszonkowych potworków. Powód podekscytowania był prosty – ujawnienie nowej odsłony gry z głównej serii. Czego dowiedzieliśmy się podczas transmisji? Czytajcie dalej!

Transmisję rozpoczął CEO Pokemon CompanyTsunekazu Ishihara. Zaprezentował on widzom pierwszy teaser nadchodzących gier (który znajdziecie na dole artykułu!). Następnie wystąpił także sam Junichi Masuda, czyli producent gier Pokemon. Zapewnił nas, iż nowe odsłony serii powinny znaleźć uznanie zarówno u wyjadaczy, jak i nowych trenerów. A co ukazał sam teaser?

Zupełnie nowa mapa do eksploracji!

W pierwszych segmentach teasera Pokemon Sword and Shield, mieliśmy okazję obserwować zupełnie nowy region – Galar. Jak opowiedział nam Shigeru Omori (Dyrektor gier), Galar to bogaty region o bardzo zróżnicowanej strukturze – od bezkresnych zielonych łąk, aż po zmrożone tereny górskie. Fani kieszonkowych potworów powinni być więc zachwyceni – po przygodach na rajskich wyspach w Pokemon Sun & Moon, seria gier powraca do znanych i lubianych klimatów. Jak można było domyślić się po pokazanych scenach – powrócą także klasyczne walki z liderami gymów, a co z tym idzie – zdobywanie kultowych już odznak.

Pokemon Sword
Powrót do “klasycznego” wyglądu regionów.

Nowe stworki!

Twórcy pobieżnie omówili także oczywistą kwestię – nowe Pokemony! Region Galar ma być domem dla wielu gatunków stworków, których jak dotąd jeszcze nie było dane nam spotkać. Wielkość oraz zróżnicowanie nowego regionu najprawdopodobniej świadczą o standardowej (nie licząc 2. oraz 7. generacji) ilości ponad 100  nowych stworków! Sprawia to, że fani każdego z typów powinni znaleźć pupila dla siebie!

Pokemon Sword
Małpka, króliczek oraz jaszczurka!

Kolejni partnerzy w podróży!

Na koniec zostawiłem to co w każdej zapowiedzi najlepsze – nowe startery! W Pokemon Sword & Shield, twórcy zaproponowali nam bardzo nietypowe trio, w którego skład wchodzą: trawiasta małpka – Grookey, ognisty króliczek – Scorbunny oraz wodna jaszczurka – Sobble. Jak wiadomo – dla trenera Pokemon, wybór startowego partnera to rzecz święta! Z tego powodu ciekawy design stworków ucieszy wielu graczy.

A co wy sądzicie o zapowiedzianych nowościach? Czy Nintendo spełniło wasze oczekiwania odnośnie nowych odsłon serii? Dajcie znać w komentarzach!

 

Runa Conqueror zmieniona – jakie postaci z League of Legends na tym skorzystają?

Runa Conqueror zmieniona – jakie postaci z League of Legends na tym skorzystają?

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o