Nowe okazy z regionu Unova w Pokemon GO

Nowe okazy z regionu Unova w Pokemon GO
Fot.: https://pokemongolive.com/en/post/trade-evolution/

Pokemon GO miało swoją premierę prawie cztery lata temu. Najpierw w USA i Australii, tydzień później w Europie. Gracze oszaleli na punkcie łapania wirtualnych stworków w prawdziwym życiu. Przez pierwsze miesiące, gra biła wszystkie rekordy aplikacji mobilnych. Co prawda, emocje i liczba graczy mocno zmalała w porównaniu do okresu premierowego, ale Niantec nie pozostawiło swojej gry samopas. Co chwilę gracze zobligowani są do aktualizowania aplikacji w celu wprowadzenia nowego patcha. Właśnie z takim patchem do gry zostały dodane nowe Pokemony z regionu Unova.

Na pokemongolive.com pojawiła się nowa wiadomość od twórców gry, która w wolnym tłumaczeniu brzmi tak:

Trenerzy,

Ewolucja poprzez wymianę jest Ikoniczną metodą ulepszania naszych Pokemonów w tradycyjnych Seriach gier. Jesteśmy podekscytowani, że możemy wdrożyć taką mechanikę do pokemon go.

Wymiana niektórych pokemonów pozwoli nam na ich ewolucję bez wymogu posiadania cukierków. W grze pojawiły się również nowe pokemony z regionu Unova, a niektóre z nich bazują na nowej mechanice.

Ewoluowanie poprzez wymianę

Tak jak zapowiedział Niantic, w grze pojawiła się możliwość ewoluowania naszych Pokemonów poprzez wymianę z innym graczem. Po takiej transakcji, otrzymany stworek nie będzie potrzebował cukierków, żeby stał się silniejszy. Ciekawym dodatkiem jest to, że nawet niektóre pokemony ze starszych generacji, m. in. Graveler, Machoke i Haunter również mogą być ewoluowane w ten sposób.

Nowe Pokemony, nowe trafy z jajek

Oprócz pojawienia się w Pokemon GO Boldore’a, Gurdurra, Karrablasta i Shelmeta, do gry zostały dodane nowe Pokemony. Niektóre z nich zostały dodane jako takie, które będą mogły się wykluć z jajek.

Pokemony dostępne na dziko: Roggenrola, Tympole, Dwebble, Trubbish, Karrablast, Joltik, Shelmet i inne.

Pokemony dostępne w jajkach:
– 2km: Venipede, Dwebble
– 5km: Roggenrola, Tympole, Trubbish, Karrablast, Joltik, Shelmet
– 10km: Timburr, Tirtouga, Archen, Axew

Pokemony w raidach: Timburr w raidach poziomu pierwszego

Pokemony dostępne w konkretnych częściach świata (regionalne):
Ameryka Północna/Południowa, Afryka: Throh
Europa, Azja, Australia: Sawk
Południowa część USA, Meksyk, Ameryka Środkowa, Karaiby, Ameryka Południowa: Maractus
Wschodnia półkula: Basculin z czerwonymi paskami
Zachodnia półkula: Basculin z niebieskimi paskami

Podsumowanie

Mimo, że gra ma już kilka lat to wciąż aspekt jej aktualizowania cieszy. Mimo, że nowe Pokemony poza kilkoma wyjątkami nie należą do najsilniejszych, to wciąż jako gracze zyskujemy motywację do tego, żeby opuścić ciepłe miejsce pod kołderką i wyjść spotkać się ze znajomymi, żeby razem złapać je wszystkie.

Ghost of Tsushima – zapowiedź nowej gry w feudalnej Japonii

Ghost of Tsushima – zapowiedź nowej gry w feudalnej Japonii