Mortal Shell – znamy datę premiery!

Mortal Shell

Mortal Shell, czyli obiecujący soulslike studia Cold Symmetry doczekał się daty premiery. Miłośnicy symulatorów umierania jeszcze w tym miesiącu zyskają solidny powód do świętowania.

Jeżeli łakniecie porządnego soulslike’a, wkrótce Wasz głód powinien zostać zaspokojony. Studio Cold Symmetry ogłosiło datę premiery Mortal Shell, mrocznej trzecioosobowej gry action-rpg inspirowanej tytułami From Software. Gra zadebiutuje 18 sierpnia na PC (Epic Games Store), Xboxie One i PlayStation 4. Twórcy udostępnili też klimatyczny zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej:

Przyznać trzeba, że jak na grę tworzoną przez zaledwie 15-osobowy zespół, Mortal Shell prezentuje się bardzo dobrze. Na uwagę zwraca przede wszystkim gęsta, ponura atmosfera, w której powinien zakochać się każdy weteran serii Dark Souls. Także świat przedstawiony wydaje się intrygujący. Gra zabierze nas do mrocznego uniwersum fantasy, w którym ludzkość dawno przeminęła ustępując miejsca demonom, nieumarłym oraz wszelkiej maści przerażającym bestiom. W trakcie rozgrywki cielimy się w bezcielesny byt na usługach potężnej istoty zwanej Mrocznym Ojcem. Jako że nasz “bohater” nie posiada własnego ciała, skorzysta ze zwłok poległych wojowników przejmując zdolności bojowe, które Ci posiadali za życia. System ten pozwoli na eksperymentowanie z różnymi stylami rozgrywki w zależności od tego, jaką powłokę aktualnie przejmiemy.

Czy debiutancki projekt Cold Symmetry zaskarbi sobie uznanie fanów podgatunku soulslike? Pozytywne wrażenia graczy z otwartej bety, która odbyła się na początku lipca sugerują, że najprawdopodobniej tak. O jakości ostatecznego produktu przekonamy się już niebawem.

The Medium – nowy horror twórców Layers of Fear

The Medium – nowy horror twórców Layers of Fear