The Medium – nowy horror twórców Layers of Fear

The Medium

The Medium to powstający horror polskiego studia Bloober Team, znanego przede wszystkim z bardzo głośnej gry Leyers of Fear. Do sieci trafił właśnie najnowszy gameplay.

Oczekiwania w stosunku do gry The Medium są dosyć wysokie. Z pewnością niemały wpływ na to ma spory sukces poprzednich produkcji studia, takich jak Layers of Fear, czy Blair Witch. Horror ma zadebiutować jeszcze w grudniu 2020 roku i trafić na konsolę Xbox Series X oraz PC. Jakiś czas temu, podczas Xbox Game Showcase, Bloober Team pochwalił się filmowym zwiastunem ich najnowszego projektu. Wypadł on wówczas nadzwyczaj dobrze i prezentuje się następująco:

W grze wcielimy się w Marianne, czyli tytułowe medium. Kobieta obdarzona jest zdolnością widzenia dwóch światów – realnego i duchowego. Bohaterka dręczona przez wizje, trafia do opuszczonego hotelu, w którym przyjdzie jej rozwikłać wiele zagadek. Trzeba przyznać, że da się tutaj zauważyć pewne podobieństwa do kultowej serii Silent Hill. Na tym jednak się one nie kończą. Dla koneserów muzyki z gier, z pewnością nie bez znaczenia pozostanie fakt, że ścieżkę dźwiękową w The Medium tworzy Akira Yamaoka, czyli człowiek odpowiedzialny za wszystkie genialne soundtracki z miasteczka Silent Hill. Widzenie dwóch światów w The Medium zostało zobrazowane na najnowszych gameplay’u, który właśnie trafił do sieci. Oto on:

Na gameplay’u, poza system widzenia dwóch światów na podzielonym ekranie, możemy dostrzec kilka innych aspektów rozgrywki. Między innymi są to korzystanie ze zmysłu medium, czy też wykonywanie czynności w jednej rzeczywistości, aby oddziaływać na inną. Nasz bohaterka może również opuszczać swoje fizyczne ciało, aby zdziałać więcej po drugiej stronie, jak również wykorzystywać swoje zdolności psychologiczne do oddziaływania na rzeczywistość.

The Medium dostępne jest już do nabycia w przedsprzedaży. Znajdziecie ją na Steamie i w sklepie Microsoftu. Więcej na ten temat możecie przeczytać na oficjalnej strony gry, znajdziecie ją pod tym linkiem. Czy tylko mi ta gra przywodzi na myśl Silent Hill zmieszane ze Zdzisławem Beksińskim i już nie mogę się jej doczekać?

Project Oxygen – gra polskiego studia oficjalne zapowiedziana

Project Oxygen – gra polskiego studia oficjalne zapowiedziana