Minecraft Earth niczym Pokemon GO?

Minecraft Earth

Dobra wiadomość dla fanów Minecrafta, jeszcze w tym roku ruszają pierwsze testy telefonicznej aplikacji Minecraft Earth, czyli stworzonej na wzór Pokemon GO gry, wykorzystującej prawdziwy świat jako “planszę”.

Gry mobilne wykorzystujące wzmocnienie rzeczywistości zyskały na popularności kilka lat temu z okazji premiery Pokemon GO. Łapanie stworów w rzeczywistym świecie czy przejmowanie placówek treningowych spowodowały wyjście graczy w świat. Swego czasu można było zauważyć, jak bardzo oblegane są nawet miejsca w miastach, w których znajdowały się najbardziej pożądane pokemony.

Minecraft Earth, czyli nowa odsłona piaskownicy

Użycie rzeczywistości rozszerzonej w przypadku dziesięcioletniej już gry, która posiada miliony fanów na całym świecie wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Od szukania pokemonów produkcja różni się tym, że w realnym świecie gracze będą mogli stawiać własne budowle. Nie podoba Ci się Twoja okolica? Zmień ją! Wybuduj domek na drzewie albo fortecę, sam lub ze znajomymi.

Ponadto gracze będą mogli zbierać moby ze swojej okolicy i wykorzystywać je do zakładania własnych hodowli, jak ma to miejsce w podstawowej wersji gry. W planach są także wyzwania spersonalizowane dla danych lokacji. Jeżeli jednak myślicie, że budowanie w realnym świecie jest tak proste, to możecie się nieco przeliczyć. Tak, jak i w oryginalnym Minecrafcie, najpierw będzie trzeba zebrać surowce.

Zamknięte beta testy aplikacji rozpoczną się latem tego roku. Produkcja pojawi się na urządzeniach mobilnych z Androidem w wersji 7 lub nowszym oraz iOS 10 lub nowszym. Liczba uczestników zamkniętej bety jest ograniczona, ale jak zapowiadają producenci, mają zamiar zaprosić do niej setki tysięcy graczy. Do udziału w becie można zapisać się tutaj.

Osoby, które zarejestrują się na stronie otrzymają także darmową skórkę do Minecraft Earth i Minecraft Bedrock. Skórka jest dostępna przez ograniczony czas.

Minecraft Earth - skórka postaci

Więcej informacji na temat mobilnego Minecraft Earth ma zostać ogłoszonych na tegorocznym MINECONIE. Wiadomo już jednak, że gra będzie zlokalizowana we wszystkich językach dostępnych w oryginale.

Garść nowinek technicznych

EA Acces na PS4, 7 nm od Intela i Emulator Xboxa na Switch’u – Tech-Game Newsroom (13.05-19.05)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o