Iluzja – karciana gra na spostrzegawczość [zapowiedź]

Iluzja
źródło: materiały prasowe

Kolejna gra karciana Wolfganga Warscha, twórcy The MindIluzja – ukaże się na sklepowych półkach 12 lutego. Przez pierwszy miesiąc grę znajdziemy jedynie  w sieci Empik oraz na Empik.com. Polskim wydawcą jest foxgames.pl.

Iluzja to  gra sprawdzająca naszą spostrzegawczość. W dużej mierze polega na szacowaniu. Na każdej karcie znajduje się wzór, który składa się z 4 kolorów. W danej rundzie gramy na jeden kolor. Wykładamy kartę startową, po czym dociągamy nową.  Każdy w swojej rundzie musimy dokładać do łańcuszka, w taki sposób żeby określić ile procentowo na karcie jest tego koloru.

Mechanika gry

Na stole kładziemy talię kart z oszukującymi wzrok wzorami oraz strzałką w jednym z czterech kolorów. Strzałka wyznacza nam kolor na jaki patrzymy w danej rundzie. Przed strzałką układamy rząd z kart tak, aby na każdej kolejnej karcie było procentowo więcej danego koloru niż na poprzedniej. I to właściwie cała mechanika. Całkiem podobna do gry Timeline – w Iluzji zamiast dat posługujemy się kolorami.

Iluzja
źródło: materiały prasowe

Zdobywanie punktów

W swojej turze gracz patrzy na leżący rząd kart i stwierdza, czy kolejność jego zdaniem się zgadza. Jeśli tak – bierze kolejną kartę z wierzchu i umieszcza ją na wybranym miejscu. A jeżeli nie – musimy to zweryfikować. Po odwróceniu kart, na ich rewersach znajdują się informacje o procentowym udziale każdego koloru na karcie. Jeśli kwestionujący gracz miał rację i karty leżą w złej kolejności, zabiera kartę strzałki (wartą jeden punkt). W przypadku, gdy karty leżały poprawnie, strzałkę dostaje poprzedni gracz, jako ostatni który miał rację. Należy teraz wyłożyć kolejną kartę ze strzałką i gra jest kontynuowana. Wygrywa ten, kto pierwszy zbierze trzy strzałki. Czyli innymi słowy nagradzani jesteśmy za znalezienie błędu innego gracza.

Choć gra wydaje się być prosta, w rzeczywistości może okazać się nie lada wyzwaniem dla naszej spostrzegawczości. Czy możesz uwierzyć swoim oczom?

The Bridge do wyłapania za darmo na Epic Games Store

The Bridge do wyłapania za darmo na Epic Games Store