Minecraft i psie życie

Co roku tysiące psów i kotów – nietrafionych prezentów na Boże Narodzenie czy urodziny – ląduje na ulicy. Zarządca autostrady A4 Katowice-Kraków postanowił z tym walczyć, uświadamiając, jak wielką tragedię przeżywają wyrzucone zwierzęta. Pomocą służyć mu będzie… Minecraft i Youtuberzy. W jaki sposób to wszystko się łączy?

Szczypta wyobraźni i Psie Życie

Wszystko sprowadza się do konkursu, który zorganizowała firma Stalexport Autostrada Małopolska SA. Zadanie pozornie jest proste – trzeba w Minecraftcie nakręcić filmik, w którym pokażemy problem porzucania psów na autostradach. Czasu jest jeszcze trochę, bo prace można nadsyłać do 25 lutego. Rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w marcu. Sposób przedstawienia problemu jest całkowicie dowolny. Bohaterem może być pies lub człowiek, a miejsce i sama historia – tak, jaka wyda się nam najbardziej adekwatna. Grunt, by pamiętać, że to gra o psie życie.

gra o psie życie - hasło

Świat z klocków

Dlaczego akurat Minecraft? Organizatorzy tłumaczą decyzję w ten sposób:

Bo w życiu jest trochę jak w Minecrafcie. A dzięki grze możesz pokazać innym, jak być dobrym dla zwierząt. Skoro w Minecrafcie jesteś w mocy, by ocalić niejedno psie życie, może – dzięki Tobie – uda się ocalić choć jedno w realu? Może Twoja wirtualna opowieść pomoże uczynić lepszym świat żywych ludzi i żywych zwierząt?

Niewątpliwym atutem jest też skala popularności gry. O Minecraftcie słyszeli nawet bardzo okazjonalni gracze, a i przekrój wiekowy jest ogromny. W ten sposób, na fali zainteresowania tym konkretnym tytułem, można dotrzeć do wielu grup odbiorców. Czegóż więcej potrzeba?

Gra o Psie życie… i nie tylko

Cała akcja ma oczywiście wymiar społeczny, ale jak w każdym konkursie, tak i tutaj zaplanowane są nagrody. Jurorami będą popularni minecrafterzy – MagdalenaMariaMonika, RoxMb i Vertez i to właśnie z nimi będzie można się spotkać. Oprócz tego, do zgarnięcia jest też fotel gamingowy i gadżety z podpisami Youtuberów. To niewątpliwa gratka dla fanów, ale przecież wiadomo, że nie o to troczy się gra. Prawdziwą nagrodą jest każde ocalone dzięki akcji psie życie.

gra o psie życie - pies

Filmy – autorskie, trwające nie dłużej niż trzy minuty – trzeba opublikować na swoim kanale na Youtubie w trybie niepublicznym i przesłać link organizatorom, korzystając z formularza. Więcej informacji o całej akcji, a także regulamin, znajdziecie na stronie graopsieżycie.pl