Europe Divided już w sprzedaży

Europe Divided
źródło: materiały prasowe

Czy „aksamitna rewolucja” spowoduje podział Czechosłowacji? Jak zakończy się wojna w Bośni? Gracze zdecydują o przebiegu historii na przełomie XX i XXI wieku w rozgrywce Europe Divided.

Wydawnictwo PHALANX w dniu wczorajszym ogłosiło oficjalną premierę gry politycznej Europe Divided. Autorami planszówki są David Thompson oraz Chris Marling.

Fabuła

W grze Europe Divided reprezentujemy jedną z dwóch potęg: Europę Zachodnią (kontrolując zarówno NATO, jak i Unię Europejską) lub Rosję. Nasze polityczne i militarne wpływy będą się ścierać w walce o kontrolę nad Europą Środkową i Wschodnią oraz nad Kaukazem. Europa jest potężna i bogata, ale też zbiurokratyzowana i opieszała w działaniu. Rosji brak potencjału Europy, ale za to jest w stanie błyskawicznie reagować.

Na czym polega rozgrywka?

Zdobywamy punkty poprzez osiąganie politycznej dominacji w spornych regionach Europy Środkowej, Wschodniej i na Kaukazie. Rozgrywka jest oparta na szybkiej mechanice card-driven, czyli napędzania kartami. Europe Divided jest bogata w historyczne nawiązania, uwypukla także potencjalne ogniska współczesnych kryzysów. Wykorzystujemy karty poszczególnych krajów do uzyskania wpływów politycznych i militarnych, zwiększenia zasobów finansowych oraz zapewnienia obecności swoich wojsk. Elegancki mechanizm zarządzania talią powoduje osłabienie naszych możliwości w miarę wzrostu własnych wpływów, kreując dylemat pomiędzy chęcią rozwoju a obawą przed nadmiernym rozciągnięciem wpływów.

Planszówkę już dzisiaj można dostać do ręki za niecałe 270 zł. Rozgrywka przeznaczona jest dla dwóch graczy powyżej 14 roku życia.

Uratuj Stefana – nowa gra logiczna od G3

Uratuj Stefana – nowa gra logiczna od G3