Dominant Species: Władcy Ziemi – premiera opóźniona!

0
341

Wydawnictwo Phalanx Polska nie ma szczęścia do swojego nadchodzącego hitu. Z przyczyn logistycznych po raz kolejny opóźniona została premiera gry Dominant Species: Władcy Ziemi.

Premiera opóźniona

Na dobre rzeczy warto czekać, a gra Dominant Species: Władcy Ziemi na pewno będzie wyborna! Też liczyliśmy, że w grę zagramy w okresie jesienno-zimowym. Niestety zawirowania logistycznie spowodowały, że premiera musi zostać opóźniona. Aktualnie, premiera planowana jest na styczeń 2023. 

Oświadczenie wydawnictwa Phalanx Polska

Z przykrością informujemy, że mimo naszych starań, Dominant Spieces: Władcy Ziemi nie ukażą się w tym roku. Wiemy, jak wiele Was czeka na tę grę, ale ze względów logistycznych części komponentów musimy przesunąć jej premierę na styczeń. Bardzo przepraszamy i dziękujemy za cierpliwość.

Opis gry

Nadchodzi czas wielkich zmian klimatu, po raz kolejny… Jak to już miało miejsce w historii Ziemi, nieubłaganie zbliża się wielka epoka lodowcowa. Różnorodne gatunki zwierząt nieustannie ewoluują, aby najlepiej przystosować się do nowych, dramatycznie zmieniających się warunków klimatycznych.

Dominant Species: Władcy Ziemi  to gra dla 2 do 6 graczy, która w abstrakcyjny sposób odtwarza krótki fragment dziejów naszej planety: niespodziewane nadejście epoki lodowcowej i wiążące się z tym wyzwania dla żywych stworzeń. Gracze będą kierować jedną z sześciu głównych gromad zwierząt: ssaków, gadów, ptaków, płazów, pajęczaków oraz owadów. Każda z tych grup rozpoczyna rozgrywkę w stanie względnej równowagi z innymi. Jednak stan ten nie jest stabilny. Każde działanie, zmiana, nowe przystosowanie ewolucyjne napędzają bezwzględną walkę między gatunkami. Będziecie mieli okazję obserwować na czym polega przetrwanie najlepiej przystosowanych.

Gracze będą dążyć do osiągnięcia dominacji na jak największym obszarze, mądrze wykorzystując swoje pionki akcji. Dominacja zostanie nagrodzona. Gracze będą również zmierzać do mnożenia i rozprzestrzeniania się ich zwierząt, co zapewni im punkty zwycięstwa. Pomogą im w tym takie akcje jak: zmiana warunków środowiska, specjacja, migracja i adaptacja.

Rozgrywka kończy się nadejściem epoki lodowcowej. Gracz, który zgromadzi najwięcej punktów zwycięstwa, zdobędzie dla swoich zwierząt miano gatunku dominującego.

Rozgrywka

W trakcie rozgrywki w Dominant Species: Władcy Ziemi na planszy sukcesywnie umieszczane są duże sześciokątne płytki, symbolizujące pojawiające się nowe obszary do zasiedlenia. Płytki reprezentują różne tereny, m.in. pustynie, góry, lasy czy sawanny. Zbliżający się lądolód powoduje powstawanie tundry, która pochłania istniejące do tej pory tereny, mocno zmieniając sytuację na planszy. 

Sercem gry jest mechanika rozstawiania Pionków Akcji. Każdą turę gry otwiera Faza Planowania, podczas której gracze umieszczają swoje dostępne pionki na Obszarze Akcji, planując w ten sposób konkretne działania do wykonania w danej turze. W Fazie Wykonania te pionków zostaną usunięte z planszy w określonej kolejności, a wskazanie przez nie akcje – zrealizowane. Każdy pion pozwala graczowi na wykonywanie różnych działań, takich jak rozród, zmiana środowiska, migracja, konkurowanie czy zlodowacenie. 

Dzięki umiejętnie zaplanowanym akcjom gracze starają się zdominować swoimi zwierzętami jak najwięcej kafelków terenu, co pozwoli im skorzystać z potężnych efektów Kart Dominacji. Wszystko po to, by zwiększyć szanse przeżycia własnych zwierząt i zdobyć cenne punkty zwycięstwa, utrudniając jednocześnie te same zamiary przeciwnikom. 

Ale lepiej działać szybko, bo robi się coraz zimniej! Naprawdę bardzo zimno…

Zawartość pudełka:
  • duża, składana plansza 56 × 86 cm
  • instrukcja
  • 330 drewnianych kostek
  • 66 drewnianych figurek zwierząt
  • 60 drewnianych walców
  • dwanaście kart gromady
  • sześć kart pomocy
  • siedem arkuszy żetonów
  • 27 kart
  • płócienny worek

Grę możecie zamówić w przedsprzedaży na stronie internetowej wydawnictwa lub za pośrednictwem serwisu Planszeo.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments