DiRT 5 – twórcy znowu przesunęli premierę gry

DiRT 5
DiRT 5 - premiera gry przeniesiona na listopad

Brytyjski producent i wydawca gier, Codemaster, poinformował o kolejnej zmianie terminu premiery DiRT 5. Tym razem gra ma zadebiutować na rynku 6 listopada.

To nie pierwszy raz, kiedy twórcy gry przekładają jej debiut. Pierwotnie produkcja miała pojawić się na początku października tego roku. Wydawca jednak zmienił plany i poinformował, że DiRT 5 ukaże się 16 października. Tę datę również przeniesiono (tym razem na 6 listopada) ze względu na to, że Codemaster potrzebuje czasu, aby dopracować swoją najnowszą produkcję.

https://twitter.com/dirtgame/status/1302864202248454148?s=20

Gracze, którzy zaopatrzą się w przedsprzedażową wersję DiRT 5 Amplified Edition otrzymają dostęp do gry w ramach early access 3 dni przed premierą produkcji. Natomiast osoby, które będą chciałby przetestować symulator wyścigów na PS5 i Xbox Series X będą mogły zaopatrzyć się w grę w dniu jej premiery, ponieważ aktualizacja na konsole będzie całkowicie bezpłatna.

W DiRT 5 gracze będą mogli szlifować swoje umiejętności na trasach z całego świata. Trasy wyścigowe pojawią się m.in. w Brazylii, we Włoszech w Chinach czy w Norwegii. Rozbudowany został także tryb multiplayer, gdyż będą mogły ścigać się jednocześnie aż cztery osoby.  Dodatkowo rozgrywka będzie dostosowana do zmiennych warunków pogodowych oraz pór roku.

Mimo że na DiRT 5 trzeba będzie poczekać trochę dłużej, to bez wątpienia będzie się opłacało,  gdyż najnowsza produkcja Codemaster zapowiada się naprawdę interesująco.

5 najlepszych gier kieszonkowych do zabrania na wycieczkę

5 najlepszych gier kieszonkowych do zabrania na wycieczkę