Devil’s Pit | Nowy mod do Wiedźmina 3

Czy grając w trzecią część wiedźmińskiej sagi zawędrowaliście do kopalni Diabli Dół? Przebiliście się przez hordę bandytów tylko po to, aby finalnie odejść z kwitkiem? Drzwi do pieczary do tej pory były  zamknięte na cztery spusty. Klucz do nich odnalazła fanowska modyfikacja Devil’s Pit.

Pamiętam, że dobre piętnaście minut spędziłam szukając wejścia do Diablego Dołu. Obklikiwałam wszystkie drzwi i zajrzałam do ekwipunku każdego pokonanego przeciwnika, węsząc za jakąś wskazówką. Koniec końców moje starania spełzły na niczym, a ta lokacja stała się dla mnie symbolem niewykorzystanego potencjału eksploracyjnego gry. Problem ten rozwiązał polski moder skacikpl, który stworzył ambitny Devil’s Pit Mod.

Dzięki niemu wreszcie zwiedzimy czeluści Dołu, który stał się domem dla … Iorwetha i Saskii oraz innych niedobitków Scoia’tael. Znani z Wiedźmina 2 bohaterowie poszukują w Velen lekarstwa na wyniszczającą Saskię chorobę. Jak na razie gracz nie będzie mógł jednak wejść z nimi w głębszą interakcję. Należy pamiętać, że prace nad rozszerzeniem jeszcze trwają.Skacikpl, zapytany na oficjalnym forum CD PROJEKT RED o to, czy modyfikacja obejmuje zadanie fabularne, odpowiedział enigmatycznym: – Jeszcze nie.

Oprócz tych dwóch postaci w Diablim Dole spotkamy również Thaddeusa, alchemika pełniącego rolę kwatermistrza oraz Victorię. Ta wojowniczka może zostać towarzyszką Geralta w formie znanej chociażby z TES V Skyrim. Aby ją nająć, wystarczy wykupić u Thaddusa stosowny kontrakt.

Devil’s Pit oferuje także dziewiętnaście nowych przedmiotów – od kaptura wiedźmińskiej szkoły żmii, przez zestaw do golenia, po bombę klejową. Ponadto w samej kopani znajdziemy garnek do gotowania oraz naszego sobowtóra, z którym stoczyć będziemy mogli sparing.

Jeśli więc skończycie już upiększać swojego Geralta oraz podziwiać kreskę wiedźmińskiej kolorowanki, to moda znajdziecie tutaj. Aby się nim cieszyć wystarczy go pobrać i po prostu wypakować w folderze z grą.

 

(via PCGAMER)

Wszystkie wykorzystane media pochodzą z oficjalnych materiałów.