Desperados III – znamy datę premiery

Desperados III

Miłośnicy Dzikiego Zachodu i taktycznych rozgrywek niebawem będą mieli okazję do świętowania. Studio Mimi Games ogłosiło dzisiaj, że Desperados III zadebiutuje już za niecałe dwa miesiące.

W tych niepewnych czasach, kiedy premiera każdej gry może zostać przesunięta, zapewnienia twórców o rychłej dacie debiutu ich dzieła cieszą tym bardziej. Jeżeli jesteście fanami serii taktycznych strategii Desperados, z pewnością ucieszycie się na wieść, że trzecia odsłona serii zadebiutuje już 16 czerwca. Informację tę podali dzisiaj twórcy gry ze studia Mimi Games, które w poprzednich latach stworzyło bardzo dobre Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

Desperados jest kultową serią izometrycznych gier taktycznych inspirowanych cyklem Commandos. Pierwsza część zadebiutowała w 2001 roku, zaskarbiwszy sobie sympatię graczy świetny klimatem i wysokim poziomem trudności. Zarówno ona jak i sequel z 2006 roku o podtytule Cooper’s Revenge zostały wyprodukowane przez nieistniejące już studio Spellbound Entertainment AG.

Głównym bohaterem serii jest łowca nagród o imieniu John Cooper, który wraz z drużyną kilku śmiałków stawał czoła rozmaitym typom spod ciemnej gwiazdy. Trzecia odsłona będzie prequelem do wydarzeń z oryginału. Ponownie wcielimy się w Coopera, który obejmie dowództwo nad drużyną wyjętych spod prawa zabijaków, by wspólnie walczyć z grupami wrogów wykorzystując swój spryt i elementy otoczenia. Gra ukaże się w polskiej wersji na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

XCOM 2 Collection z zapowiedzią wideo na Nintendo Switch

XCOM 2 Collection z zapowiedzią wideo na Nintendo Switch