Karawana pełna dobrego RPG? Darmowe demo Stoneshard

Stoneshard darmowy prolog

Na stronach crowdfundingowych znajdziemy wiele różnorakich pozycji. Jednymi z licznych są także ambitne gry jak Stoneshard.

Stoneshard, czyli karawaną przez świat cały

Stoneshard to produkcja rosyjskiego studia Ink Stains Games (12 is Better Than 6). Gra jest turowym RPG połączonym z elementami roguelike. Rozpoczynając rozgrywkę jako zwykły najemnik, naszym zadaniem będzie dowodzenie Karawaną Kompanów, do której będziemy zapraszali różnorakie osoby, które pomogą nam w walce z siłami zła.

Jak twierdzą sami producenci, przy tworzeniu gry inspirowali się tytułami takimi jak Diablo czy Darkest Dungeon. Widać to idealnie na przykładzie systemów urazów zarówno fizycznych, jak i psychicznych, które mogą dotknąć naszych bohaterów. Warto także wspomnieć, że każda lokacja będzie proceduralnie generowana, a jeżeli nasz bohater zginie, to jest to śmierć ostateczna (ale spokojnie, możemy zawsze przyjąć nowego kompana).

Jak widać, idea nowego roguelike’a spodobała się wielu osobom, gdyż od 15 maja gra zebrała już ponad 39 tysięcy dolarów (z zakładanych początkowo przez twórców 30). Kiedy możemy spodziewać się wyjścia gry? Jeżeli weźmiemy pod uwagę założenia deweloperów, to już w grudniu bieżącego roku.

Póki co możemy sprawdzić, jak wygląda prolog, udostępniony przez twórców całkowicie za darmo (około 2-3 godziny rozgrywki). Możecie pobrać go w tym miejscu.

Produkcja wygląda całkiem nieźle i warto przyjrzeć się jej bliżej, a na pewno skorzystać z darmowej próbki możliwości twórców. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej lub pragniecie sami wesprzeć proces produkcyjny, to możecie zrobić to tutaj.

Recenzja Forgotton Anne

Piękno w zagubieniu – Forgotton Anne [recenzja]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here