Dark Light już jutro ukaże się na Steamie

Dark Light

Już tylko godziny dzielą nas od debiutu Dark Light na Steamie. W cyberpunkową platformówkę studia Mirari&Co. będzie można zagrać we wczesnym dostępie.

Ukończona gra ukaże się na PC w przyszłym roku. Tytuł zmierza także na Switcha, choć w tym przypadku nieznana jest nawet przybliżona data premiery. Dark Light jest debiutem Mirari&Co. w branży gier – wcześniej firma zajmowała się tworzeniem materiałów promocyjnych dla przedsiębiorstw. Twórcy zdecydowali się udostępnić produkcję w katalogu Early Access, żeby poznać opinie graczy i lepiej zrozumieć ich oczekiwania. Zapowiadają, że w obecnej wersji gra zawiera 60% planowanej mechaniki i 40% fabuły. Odbiorcy będą mogli odwiedzić dwa unikalne światy, używać dziewięciu różnych broni i stanąć do walki z dziesięcioma różnymi przeciwnikami oraz trzema bossami. Gameplay zakłada również gromadzenie waluty, handel oraz ulepszanie postaci i oręża. Poniżej obejrzeć można trailer produkcji.

Pełna wersja Dark Light opowie historię członka organizacji Mrocznych Łowców, który trafia do niebezpiecznego świata pełnego nadprzyrodzonych istot. Zadaniem bohatera będzie uratowanie upadającej ludzkości. Gra ma obfitować w wiele rodzajów broni – zarówno palnej, jak i przeznaczonej do walki wręcz. Protagoniście towarzyszyć będzie dron, który pomoże mu dostrzec czyhających w ciemności wrogów. Dark Light to dwuwymiarowa metroidvania z licznymi elementami platformowymi.

Ghostrunner – gra polskiego studia z demem i oficjalnym zwiastunem

Ghostrunner – gra polskiego studia z demem i oficjalnym zwiastunem