Co z League of Legends w najbliższym czasie?

Ostatnio w League of Legends sporo się dzieje. Mistrzostwa Świata, 10. urodziny, nowe gry to tylko ogólne informacje na temat tego, co Riot Games planuje. Firma nie przestaje zaskakiwać swoich fanów, robiąc to coraz ciekawsze projekty dla całej rzeszy graczy.

Gry i Louis Vuitton?

Już ponad miesiąc temu ogłoszona została współpraca pomiędzy Riotem, a francuskim domem mody, lecz dopiero teraz możemy zaobserwować jej efekty. Owszem firma zaprojektowała schowek na mistrzowski puchar, co niestety przeszło bez większego echa. Bardziej interesujący jest drugi element, na jaki zdecydowali się nowi partnerzy. W grze ma pojawić się skórka do bohatera sygnowana logiem LV. Qiyana, bo to ona stanie się posiadaczką specjalnej skórki, która jak na razie widnieje jedynie na szkicach koncepcyjnych. Należy zaznaczyć, że w League of Legends pojawią się dwa nowe warianty wyglądu Cesarzowej Żywiołów. Jedna nazwana True Damage Qiyana oraz druga z taką samą nazwą z dopiskiem Prestiżowa. To właśnie ta Prestiżowa została zaprojektowana przez Francuzów. Do ciekawostek można zaliczyć to, że kreacja, w którą ubrana zostanie bohaterka, została przedstawiona na wybiegu jako element kolekcji 2020 i ma kosztować ponad 11 tys. złotych.

Połączenie europejskich serwerów?

Już kilka lat temu świat najpopularniejszej na świecie MOBY został w Europie rozdzielony żelazną kurtyną. Podział serwerów Starego Kontynentu na EUW oraz EUNE wg Riot Games był konieczny ze względu na wydajność serwerów. Ciężko się z tym jednak nie zgodzić. W zasadzie to mem z płonącym serwerem EUW, na którym można smażyć kiełbaski przeszedł już do legendy. Ostatnio jednak coś ruszyło w tej sprawie. Twórca sam zaznaczył, że technika poszła mocno do przodu, przez co dalszy rozłam Europy nie ma sensu. Na tym jednak wypowiedź się skończyła. Jedyne co nam zostaje to spekulować czy i ewentualnie kiedy zostanie przeprowadzona fuzja.

Ma to swoje dobre i złe strony. Do plusów niewątpliwie zalicza się zwiększenie dostępnych graczy. O ile kolejka już teraz w Lidze nie trwa długo, to trwała by jeszcze krócej. Minusem jest jednak to, że takie połączenie wiązałoby się z wieloma logistycznymi trudnościami. Jedną z nich jest fakt, że gracze posiadają już swoje konta na obu z tych serwerach, niejednokrotnie z tymi samymi nickami i adresami e-mail. Wiele osób uważa również, że na serwerze zachodnim panuje wyższy poziom. Ciężko się z tym nie zgodzić, lecz trzeba mieć na uwadze to, że 14 z 15 europejczyków na tegorocznych Mistrzostwach Świata wywodzi się jednak z EUNE.

Nowa postać na Polach Sprawiedliwości!

Kojarzycie może historię Luciana? Jeżeli tak to z pewnością wiecie czyja dusza kryje się w latarni Thresha. Tak. Jego żona uciekła z więzienia i pojawi się na arenach League of Legends. Sam koncept mechaniki bohatera jest bardzo interesujący. Mówimy tutaj o strzelcu, który ma być jednocześnie wsparciem. Owszem, w przeszłości pojawiały się już takie wybory, szczególnie na scenie e-sportowej, gdzie zawodowcy na pozycję supporta wybierali m. in. Miss Fortune lub Ashe. W zasadzie to te picki miały na celu irytować przeciwnika poprzez zadawanie prawie, że przez cały czas obrażeń przy pomocy odpowiednio E i W. Przypadek Senny pokazuje jednak, że można inaczej. Według zapowiedzi bohaterka będzie posiadać dwa rodzaje amunicji. Jasna, której celem ma być wspieranie sojuszników poprzez m. in. leczenie ich (tak, będziemy mogli strzelać do swoich) oraz ciemna, która zadawać będzie dotkliwe rany przeciwnikom. Do tej pory mieliśmy tylko jedną super synergię w grze. Za sprawą Xayah i Rakana wybór postaci stał się mocno urozmaicony. Teraz otrzymamy drugą taką możliwość. Wystrzałowe małżeństwo na wzór Pan i Pani Smith na pewno zawojuje Summoner’s Rift. Pełny wykaz umiejętności Senny znajduje się na załączonym filmie.

 

Gry EA oraz EA Access pojawią się na Steamie

Gry EA oraz EA Access pojawią się na Steamie