Gry EA oraz EA Access pojawią się na Steamie

Steam

Electronic Arts zawiera z Valve współpracę, w ramach której na platformie Steam pojawią się gry wydawcy takich marek jak The Sims, Battlefield i FIFA. Uruchomiona zostanie także steamowa wersja EA Access

Podszczypywanie klientów Steama przez Epic Games Store w końcu przyniosło swoje rezultaty. Tam gdzie o konsumenta walczą dwa duże koncerny zawsze wygrywa portfel i mnogość możliwości klienta. Podobnie jest w tej sytuacji.

Oto bowiem Electronic Arts poinformował na swojej oficjalnej stronie, że nawiązuje współpracę z Valve. W jej ramach produkcje, które od wielu lat nie były dostępne na Steamie będą na niego wracać, a kolejne będą się pojawiać na swoją premierę. Pierwszą grą EA, która zasili szeregi największej platformy cyfrowej dystrybucji będzie nadchodzące STAR WARS Jedi: Fallen Order. Gra zadebiutuje już 15 listopada. Kolejne potwierdzone gry to The Sims 4, Unreavel Two, Apex Legends, FIFA 20 i Battlefield V. Na nie jednak poczekamy do przyszłego roku.

Obydwa sklepy nadal traktowane są jako osobne platformy, dlatego nie należy spodziewać się transferu gier z Origina na Steama i na odwrót. Do tego zapowiedziano opcję crossplay pomiędzy powyższymi dwoma.

EA Access też będzie

Tak jak powyżej – na Steamie pojawi się odpowiednio dostosowana wersja EA Access. Na więcej doniesień będziemy musieli jeszcze poczekać. Należy się spodziewać, że cena zostanie utrzymana na podobnym poziomie. W Polsce za EA Access płacimy obecnie 15 zł.

Nie tak kolorowo

Na sam koniec informacja o tym, jak dokładnie będzie wyglądała kompatybilność gier EA. Nie będzie to bowiem pełne przeniesienie produkcji. Co to to nie. Będziemy posiadać normalne achievementy i pełen zakres funkcjonalności Steama, jednak aby włączyć grę Electronic Arts będziemy musieli mieć uruchomioną w tle aplikację Origin.

Electronic Arts i Steam

Co Wy na takie roszady? Będziecie czekać na gry EA na Steamie, czy może przyzwyczailiście się już do ich obecności na Originie i zostaniecie tam z uwagi na skolekcjonowaną bibliotekę? Dajcie nam znać w komentarzach.

Gracze atakują abonentów Fallout 1st

Gracze atakują abonentów Fallout 1st