Aphelios – nowy champion w League of Legends

Kolejny bohater w League of Legends? Tak, jak zapowiedziało Riot Games jakiś czas temu, do gry zawita nowy strzelec – Aphelios. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wraz z wprowadzeniem tego championa, w grze pojawi się całkiem nowa mechanika oraz HUD. 

Mechanika

Aphelios wraz ze swoim nadejściem wywraca mechanikę gry do góry nogami. Bohater nie ma umiejętności E, umiejętności końcowe jak i Q uzależnione są od posiadanej przez niego broni. Do tego dochodzi jeszcze rotacja posiadanego uzbrojenia, gdyż każde z dział posiada ograniczoną ilość amunicji,a umiejętności championa ulepszane są automatycznie, a poziomy dają dodatkowe AD oraz szybkość ataku.

Tak prezentuje się model przejścia wykorzystanej broni do rotacji:

Bronie

Aphelios dysponuje aż pięcioma rodzajami broni. Każda z nich posiada tylko 50 pocisków. Gdy jedna z nich wystrzeli wszystkie swoje pociski, musi się naładować, dlatego wędruje na koniec kolejki, a skorzystać z niej ponownie będziemy mogli dopiero po wykorzystaniu wcześniejszych.

Calibrum – Oznacza przeciwników, których zaatakowaliśmy z jego pomocą. Głównie służy do obijania przeciwników na linii. Oznaczeni wrogowie mogą zostać zaatakowani drugą bronią niezależnie gdzie się znajdują.

Severum – Pistolet, który leczy. Jego głównym przeznaczeniem jest utrzymywanie nas przy życiu. Część zadanych obrażeń zamieniana jest na tarczę.

Gravitum – Działo, które pomoże sojusznikom. Trafieni przeciwnicy oprócz otrzymania obrażeń zostaną spowolnieni.

Infernum – Miotacz ognia, którego w szczególności będą bały się miniony. Jego głównym zastosowaniem jest czyszczenie fali, ale i w zwartych walkach znajdzie swoje zastosowanie, gdyż zadaje obrażenia AOE.

Crescendum – Bumerang krótkiego zasięgu, który powali przeciwników. Aphelios nie może zaatakować ponownie dopóki Crescendum do niego nie wróci. Szybkość ataku przyspiesza czas lotu pocisku.

Umiejętności

Bronie poza swoimi indywidualnościami zmieniają również umiejętność Q oraz Ultimate (Warta w świetle księżyca) Apheliosa. Każda z nich posiada inną, własną funkcjonalość, która zbliżona jest do sposobu w jaki strzela.

Calibrum – Q to strzał umiejętnością mierzoną, który zadaje obrażenia pierwszej trafionej jednostce i oznaczają. Ataki Wartą w Świetle Księżyca oznaczają wszystkich trafionych wrogów. Te oznaczenia zadają większe obrażenia, gdy zostaną wykorzystane.

Severum – Q zwiększa prędkość ruchu a Aphelios gwałtownie strzela z dwóch obecnie posiadanych broni w najbliższego wroga, priorytetując bohaterów. Pociski działają tak jak ataki podstawowe, ale wyrządzają mniejsze szkody. Warta w Świetle Księżyca zapewnia Apheliosowi stały poziom leczenia.

Gravitum – Q spowalnia i unieruchamia wszystkich wrogów na mapie pozostających pod wpływem spowolnienia Gravitum. Ataki Wartą w Świetle Księżyca nakładają znacznie zwiększone spowolnienie.

Infernum – Q wyrzuca falę ognia zadającą obrażenia wrogom. Następnie Aphelios atakuje wszystkich trafionych wrogów atakiem podstawowym swojej drugiejbroni. Ataki Wartą w Świetle Księżyca tworzą wokół trafionych wrogów koła obrażeń, zamiast stożków obrażeń za nimi.

Crescendum – Q Apheliosa rozstawia działko, które wyposażone jest w drugą broń. Jeśli Warta w Świetle Księżyca trafi mniej niż 3 wrogów, następujące po niej ataki wciąż zwiększają obrażenia zadawane podstawowymi atakami Crescendum, tak jakby trafionych było co najmniej 3 wrogów

Nowy HUD

W związku z całą mechaniką nowego strzelca, Riot Games musiał wprowadzić nieco zmian w HUDzie umiejętności.

1 – Pasywka. Opis wszystkich broni i umiejętności Apholiosa
2 – Broń główna oraz ilość pozostałej amunicji
3 – Po prostu umiejętność Q
4 – Broń zastępcza oraz ilość pozostałej amunicji. Oprócz tego okienko pokazuje czas odnowienia Q.
5 – Kolejna broń, którą otrzyma gracz po wyczerpaniu poprzedniej.
6 – Po prostu umiejętność R

Podsumowanie

Aphelios wydaje się byc bardzo trudnym bohaterem w związku ze swoją mechaniką. Według Riot Games strzelec ma się stać najtrudniejszym championem w całej grze. A jak Wy zapatrujecie się na nową postać?

The Future Is Now, Old Man – pierwsze głosy na temat Google Stadia

The Future Is Now, Old Man – pierwsze głosy na temat Google Stadia