5 sezon Fortnite – Zderzenie Światów

Start i wybuch rakiety w popularnej grze sieciowej od studia Epic Games był jedynie początkiem promocji 5 sezonu zmagań w trybie battle-royale. Sezon już wystartował. Jakie zmiany wprowadza nowa aktualizacja?

Rakieta, na której start czekali wszyscy gracze Fortnite zmieniła nie tylko niebo w grze, ale także zachowanie świata. Pojawiające się wyrwy w przestrzeni, które powodowały zniknięcie lub pojawienie się jakichś przedmiotów były częścią zapowiedzi sezonu piątego.

W serwisie Reddit pojawił się nawet wątek zbiorczy odnośnie pojawiających się informacji oraz rzeczy, które można było spotkać w realnym świecie. Jak się okazało gra terenowa nie prowadzi póki co do żadnych rozwiązań, a przynajmniej nic na to nie wskazuje.

5 sezon Fortnite -Durr Burger na pustyni
W realnym świecie pojawiły się takie przedmioty, jak Lamy czy też maskotka Durr Burgera

Lama w Londynie - 5 sezon Fortnite

5 sezon wystartował, a wraz z nim w świecie gry (zarówno w trybie Ratowania Świata, jak i BR) nastąpiły pewne zmiany.

5 sezon Fortnite – zmiany w BR

Na placu boju pojawiły się łodzie wikingów, placówki pustynne i prastare statuy. Aby móc swobodnie pozwiedzać nowe miejsca na mapie deweloperzy dodali do gry najnowszy cud techniki motoryzacyjnej – terenowy wózek golfowy.

5 sezon Fortnite - wózek golfowy
Zapnijcie pasy!

Oto co sami autorzy piszą o nowym pojeździe dodanym do gry:

“Terenowy wózek golfowy (TWG)

 • Nowy terenowy wózek golfowy pomieści cały oddział.
 • Po drifcie jedzie jeszcze szybciej.
 • Dach działa jak panel odbijający.
 • Pasażerowie na tylnym siedzeniu terenowego wózka golfowego mogą pomóc przeskakiwać przez przeszkody. Należy wychylić się do tyłu i jednocześnie puścić, by skakać wyżej.”

Ponadto na mapie pojawiły się nowe obszary (Pustynia) oraz lokacje (Oaza Odpoczynku, Golfowe Gniazdko), a także kilka nienazwanych miejsc.

Ważną informacją jest zmiana zachowania burzy pod koniec rozgrywki. 

“- Środki kręgów 7, 8 i 9 burzy mogą teraz przesuwać się w losowych kierunkach, a nie tylko kurczyć. Zbliżająca się burza będzie przemieszczać się i kurczyć.”

Wyzwania progresywne nie będą już dłużej ograniczone do jednego sezonu, a zatem każdy z nas będzie mógł dokończyć je we właściwym dla siebie czasie. Ponadto będą one wymagały określonej ilości doświadczenia i staną się niezależne od poziomu gracza w sezonie.

Zmieniony został także system wyzwań tygodniowych. Od teraz za darmo otrzymamy 3 wyzwania, ale 4 kolejne jedynie dla posiadaczy karnetu bojowego.

Powróćmy na moment do szczelin, o których już wspominałem wcześniej. Od teraz na mapie można zauważyć nieco mniejsze wyrwy w rzeczywistości, do których możemy wejść. Co stanie się po wejściu w jedną z nich? Zobaczcie sami.

Zmianom uległy także niektóre z bronii

 • “Strzelby będą ukazywać w obrębie celownika, ile śrutu trafiło w cel.”
 • “Zmieniono wzorzec rozrzutu strzelby, by był stały i nie zawierał losowości.”
 • “Po strzale ze strzelby przez bardzo krótki czas nie można wystrzelić z innej strzelby.”
 • “Ograniczono wspomaganie celowania w sztucerze podczas celowania do poziomu karabinów snajperskich strzelających nabojami.”

Ponadto poprawiono wiele błędów i dodano unikalną muzykę do obszaru pustynnego (do reszty obszarów zostanie dodana później).

5 Sezon Fortnite – Ratowanie Świata

 • W trybie ratowania świata pojawiły się nowe talony Wyjazdu w Trasę. Poprzednie talony został wymienione na ekranolamy.
 • Od 17 lipca Ratowanie Świata będzie można przez ograniczony czas kupić w promocyjnej cenie w wersjach Xbox, PS4 i PC. Podczas wyprzedaży powrócą limitowany pakiet Fundatora, a także wersja Super Deluxe pakietu.
 • Powraca tryb Hordobicia (o tym trybie pisaliśmy tutaj).
 • Wprowadzono szereg zmian w umiejętnościach bohaterskich.

Ponadto do gry zostały dodane nowe bronie skałkowe oraz bohaterowie z Dzikiego Zachodu.

5 Sezon Fortnite - bronie skałkowe
Bronie skałkowe to ciekawa odmiana. Przygotujcie swoje rewolwery i w samo południe ruszajcie polować na pustaki!
5 Sezon Fortnite - Bohaterowie z Dzikiego Zachodu
Iiiiiii-haa!
Wszyscy na pokład wózka golfowego! Wskakujemy w skóry wikingów i ku przygodzie! Jak podobają się wam zmiany wprowadzone przez 5 sezon Fortnite? Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

Darksiders 3 z nowym trailerem oraz informacją o polskim dubbingu.

Darksiders 3: nowy trailer, edycje kolekcjonerskie i polski dubbing

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here