30 marca rusza przedsprzedaż polskiej edycji Die Macher

Die Macher
źródło: materiały prasowe

Portal Games podjął się wydania polskiej wersji gry Die Macher. Planszówka zajmuje wysokie miejsca w rankingach najlepszych gier. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród miłośników tzw. eurogier.

Die Macher jest znaną grą na całym świecie, bowiem ma już 34 lata. Na przestrzeni tego czasu była udoskonalana, tak, by ilość graczy była większa a zasady ciekawsze. Polska wersja, której doczekamy się 30 marca obejmuje aktualizacje z 2006 roku. Autorem gry jest Karl-Heinz Schmiel. Planszówka należy do grupy “eurogier”. Ten styl jest charakterystyczny dla europejskich twórców planszówek, gdzie strategia i prostota rozgrywki jest główną cechą.

Na czym polega rozgrywka?

Die Macher to gra o siedmiu głosowaniach wyborczych w różnych rejonach Niemiec. Gracze stają się prezesami partii politycznych i muszą zarządzać ograniczonymi surowcami, próbując wygrać wybory. Ta partia, która będzie miała najwięcej punktów zwycięstwa po wszystkich wyborach w rezultacie wygrywa rozgrywkę. 

Jak zdobywamy punkty?

W grze są cztery, różne sposoby zdobywania punktów. Każde regionalne wybory gwarantują jeden do ośmiu punktów, ale są zależne od tego, jak duży jest region i jak dobrze “poszło” owej partii. Dodatkowe punkty zdobywamy w momencie, gdy partia wygra wybory regionalne i ma wpływy w mediach danego regionu. Z każdymi wyborami partie będą rosnąć otrzymując m.in. punkty zwycięstwa. Partie otrzymają punkty zwycięstwa, gdy ich plany pokrywają się z oczekiwaniami narodu.

Gra planszowa Die Macher to koszt około 200 złotych. Polska wersja przewiduje rozgrywkę dla maksymalnie 5 graczy powyżej 14 roku życia.

Zostań w domu, graj w planszówki! Odpowiedź świata gier na epidemię

Zostań w domu, graj w planszówki! Odpowiedź świata gier na epidemię