Zostań w domu, graj w planszówki! Odpowiedź świata gier na epidemię

Graj w planszówki
źródło: PHALANX

Strach przed koronawirusem zmusza nas do pozostania w domach. Ale nie ma co psuć sobie humoru. Z odsieczą przychodzą wydawcy gier planszowych, którzy w związku z panującą epidemią  przygotowali dla nas coś, co na pewno rozchmurzy ponure nastroje.

W związku z obecną sytuacją na świecie hasztag “zostań w domu” zyskał na popularności. Modne staję się również dzielenie się między internautami sposobami spędzania tego czasu w swoich domach. Miłośnicy gier planszowych obsypują Internet hasłami #zostańwdomu #grajwplanszówki. Do tego zachęcają również wydawcy. Oto w jaki sposób nakłaniają do takiej formy rozrywki.

 PHALANX

Wydawnictwo PHALANX wystawiło na swojej stronie internetowej sporo produktów w mocno obniżonych cenach. Zmiany tłumaczą chęcią wsparcia wszystkich ludzi pozostających w kwarantannie. Promocyjnym cenom podlegają przede wszystkim wybrane produkty Helvetiq. Zniżki sięgają do 50%.

 Rebel.pl

Wydawnictwo Rebel.pl odwołało wszystkie marcowe i kwietniowe wydarzenia, jednak znalazło sposób na rekompensatę. Na ich kanale na YouTube pojawi się więcej materiałów o nowościach wydawniczych, które mają zachęcać do spędzania czasu z planszówkami. Wprowadzają wiele konkursów na swoim fanpage’u, które tak samo mają na celu nakłonić społeczeństwo do wspólnej integracji przy grach planszowych. Ogłoszono  już wyniki pierwszego konkursu, w którym uczestnicy mieli pochwalić się co robią w swoich domach w czasie kwarantanny. Wydawnictwo przygotowało również serię wydarzeń, które można obserwować online tutaj.

Warto śledzić oferty internetowych sklepów z grami oraz obserwować fanpage’e wydawców ze względu na szykujący się okres promocji w ramach ogólnoświatowej akcji #stayathome. Zostań w domu! Graj w planszówki!

A jeżeli jesteście ciekawi jakie gry planszowe proponujemy na domową kwarantanne, wpadajcie tutaj:

Kwarantanna z planszówkami, czyli sposób na dobry czas z rodziną

Kwarantanna z planszówkami, czyli sposób na dobry czas z rodziną