Powerwolf zagrał we wrocławskiej A2 [fotorelacja]

Powerwolf (24.11.2019) A2 | fot. Karolina Kiraga

W poniedziałkowy wieczór grupa Powerwolf wystąpiła we Wrocławiu na jednym z trzech zaplanowanych w naszym kraju koncertów.

Niemiecka grupa Powerwolf znana jest m.in.: z niebanalnej prezencji scenicznej – malowania ciała, mrocznej scenografii czy gotyckiej garderoby. Zespół w dalszym ciągu promuje rewelacyjny album The Sacrament of Sin z 2018 roku, który ukazał się dzięki Napalm Records.

O zespole

Roku 2018 powermetalowcy z niemieckiego Powerwolf zapewne nie zapomną do końca życia. Ich siódmy album studyjny The Sacrament Of Sin zdobył szczyt niemieckiego notowania albumów, niemiecki Metal Hammer uznał go płytą roku, a promując ten materiał kwintet z Saarbrücken zagrał szereg wyprzedanych koncertów. Jeden z nich odbył się w stołecznej Proximie.

Sukces oczywiście nie był przypadkiem i Wilki z Niemiec w pocie czoła pracowały na niego od 2003 roku. Od powstania do dziś karty w zespole rozdają bracia, basista Charles i gitarzysta Matthew, Greywolf (eks-Flowing Tears) oraz Falk Maria Schlegel. Power metal Powerwolfa ma odczyn nie tylko pompatyczny, epicki, lecz również gotycki. Muzyka niemieckiej formacji to również uczta dla tych, którzy cenią sobie wysokie umiejętności techniczne muzyków. Poza tym oni kochają to, co robią i to czuć w każdej piosence, jaką nagrali.

fot. Karolina Kiraga