Don’t Cry For Me Argentina – koncert Eleny Roger w Teatrze Syrena [fotorelacja]

W poniedziałek 25 listopada 2019 roku gwiazda musicalu, Elena Roger wystąpiła w warszawskim Teatrze Syrena. To był jej pierwszy koncert w Polsce.

Elena Roger to argentyńska aktorka, trzykrotnie nominowano do Olivier Award – najważniejszej teatralnej nagrody w Wielkiej Brytanii. Nagrodę tę otrzymała w 2009 roku za rolę Edith Piaf w musicalu Piaf w kategorii Najlepsza aktorka musicalowa.

Serce publiczności skradła rolą Evy Perón wraz z partnerującym jej w roli Ché – Rickym Martinem w musicalu Evita na Broadwayu.

Koncert w Teatrze Syrena

Pierwszy koncert Eleny Roger w Warszawie na pewno na długo zapadnie w pamięć publiczności zgromadzonej w Teatrze Syrena. To był wyjątkowy i magiczny wieczór w pięknej oprawie. Artystka urzekła nas swoimi interpretacjami utworów z musicali Piaf, Evita, Nędznicy i kompozycjami tanga Astora Piazzolli. Nie zabrakło też niespodzianki. Teatr Syrena przed przyjazdem Eleny do Polski prosił widzów o głosowanie jaki utwór chcą usłyszeć na koncercie. Wczoraj okazało się, że wygrał utwór Never Enough z filmu The Greatest Showman (Król rozrywki) i właśnie ten utwór wykonała artystka.

Najbardziej oczarowało mnie wykonanie przez Elenę utworu Don’t cry for me Argentina. Artystka zaśpiewała go najpierw po angielsku, a następnie po hiszpańsku.

Elenie akompaniował na fortepianie fenomenalny Nicolas Guerschberg. Jest on laureatem wielu nagród. Był on czterokrotnie nominowany do Latin Grammy. Występował w ponad 40 krajach. Jest autorem muzyki symfonicznej, kameralnej i filmowej. Widać, że świetnie mu współpracuje mu się z Eleną, która go często komplementowała i podzieliła się z publicznością informacją, że dzień wcześniej grał on na wieży Eiffla.

Zachwycili mnie również tancerze: Facundo Piñero, Vanesa Villalba, Juan Malizia oraz Manuela Rossi, którzy towarzyszyli Elenie na scenie podczas dwóch utworów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją z wydarzenia.