Zobacz plan filmowy w Warszawie – WFDiF

Świat wielkiego ekranu na wyciągniecie ręki! Warszawska Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na PLAN FILMOWY, na którym poznacie tajniki produkcji filmowej.

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych już po raz trzeci organizuje projekt PLAN FILMOWY. Jest to wyjątkowa na skalę europejską wystawa, dzięki której pozna się tajniki pracy filmowców. Czego oczekiwać? Przede wszystkim pięknej scenografii, kostiumów prosto ze srebrnego ekranu i rekwizytów, dzięki którym każdy poczuje wyjątkową atmosferę miejsca, gdzie zwykle w pocie czoła pracują twórcy filmowi. Zwiedzanie jest poprowadzone w taki sposób, by chronologicznie przedstawiać etapy i najciekawsze aspekty produkcji filmowej.

PLAN FILMOWY jest podzielony na dwie części składowe – część scenograficzną i kostiumową.

W części scenograficznej wizytujący ujrzą przekrój charakterystycznych wnętrz wykreowanych na potrzeby planów zdjęciowych – salę tronową, sypialnię królewską czy nawet lochy zamczyska. Przygotowano stanowiska z goglami do wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym każdy z bliska może przyjrzeć się pracy ekipy i nagrywaniu poszczególnych ujęć. Kostiumowa część to już wizyta w pracowni kostiumografa, gdzie ujrzeć można cały proces powstawania kostiumów – od wstępnych szkiców i projektu, przez dobór materiału aż po finalny strój. Co więcej, zwiedzający mogą przymierzyć kostiumy historyczne z filmowej garderoby. Przygotowana zostanie również strefa projekcyjna, gdzie wyświetlane będą materiały typu making of.

Dla kogo jest PLAN FILMOWY?

PLAN FILMOWY to wyjątkowy projekt, który zaznajomi z podstawami produkcji filmowej od kuchni. Jest to wystawa skierowana dla wszystkich grup wiekowych – uczniów, studentó, seniorów czy całych rodzin. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, a czas zwiedzania to około dwie i pół godziny. Wstęp jest płatny i obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu zwiedzania.

Projekt powstał dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PLAN FILMOWY, WFDiF

Warszawa, ul. Chełmska 21

od: 2 października 2017poniedziałek

do: 27 grudnia 2018czwartek
Opłaty podstawowe – zwiedzanie PLANU FILMOWEGO (III edycja):
  • 30 zł od osoby – grupy 11 – 30 osób
  • 40 zł od osoby – grupy 11 – 30 osób (oprowadzanie w języku angielskim)
  • 300 zł za grupę – grupy 4 – 10 osób
  • 400 zł za grupę – grupy 4 – 10 osób (oprowadzanie w języku angielskim)
Przeczytajcie naszą recenzję Mission: Impossible – Fallout!

Niemożliwy Pan Cruise – Mission: Impossible – Fallout [recenzja]