Wirus niestraszny kinomanom. Wirtualne oglądanie z Kinem Pod Baranami

Oglądam filmy na MUBI z Kinem Pod Baranami
fot. kadr z filmu "Serce z kamienia" w reż. Guðmundura Arnara Guðmundssona, którego film "Fiord wielorybów" możecie obejrzeć na MUBI

Pandemia koronawirusa nie zatrzyma prawdziwych miłośników najważniejszej ze sztuk, przed obejrzeniem dobrego filmu! Kino Pod Baranami razem z platformą MUBI organizuje pokazy filmowe on-line. Odpalcie laptopa i przygaście światło, rozpoczynamy seans!

Ponieważ wciąż nie możemy spotykać się w salach kinowych, Kino Pod Baranami przychodzi do nas! I to nie z pustymi rękami, bo z trzymiesięcznym, darmowym dostępem do platformy streamingowej MUBI!

Aby bezpłatnie skorzystać z oferty MUBI, należy zarejestrować się na stronie za pomocą linku promocyjnego: mubi.com/pl/kinopodbaranami. Po okresie próbnym z karty płatniczej zostanie pobrana kwota 32,99 zł.

Wirtualne Spotkania Młodych Amatorów Kina

Spotkania Młodych Amatorów Kina na czas epidemii przenoszą się do sieci. Dziś o godzinie 19:00 Kino Pod Baranami zaprasza licealistów na pokaz filmu Służący Josepha Losey’a, który zdobył aż trzy nagrody BAFTA, m.in. za kreacje aktorskie. To zrealizowany w 1963 roku subtelny i wyrafinowany dramat psychologiczny opisujący relacje pan — służący w kategoriach dominacji i podporządkowania z wyjątkową wnikliwością.

SŁUŻĄCY (The Servant, 1963)

Wykorzystujemy darmowy dostęp do MUBI, który sprezentowało nam Kino Pod Baranami i jutro oglądamy uznany za arcydzieło brytyjski film "Służący" z roku 1963! Startujemy o 19.00. Tony, młody rozpieszczony playboy, staje się właścicielem luksusowego domu w Londynie. Do pomocy przy remoncie i w codziennych sprawach zatrudnia służącego, Hugo Barretta. Spokojne życie Tony’ego zostaje wywrócone do góry nogami wraz z pojawieniem się siostry Barretta.

Publiée par SMAK – Spotkania Młodych Amatorów Kina sur Lundi 30 mars 2020

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy

W czwartek, 2 kwietnia studencki Nocny Klub Filmowy zaprasza na kolejną wirtualną odsłonę swoich spotkań. Na domowych ekranach pojawi się wybrany w drodze głosowania dokument Nie jestem twoim murzynem Raoula Pecka. W niezwykle oryginalnej formie przedstawia on zmagania czarnoskórych obywateli USA z niesprawiedliwością i dyskryminacją. Narratorem filmu jest znany aktor, Samuel L. Jackson.

Halo tu baza! Zapraszamy do naszej grupy, w której będziemy Nocnikować online w tych trudnych czasach. W planach wspólne oglądanie oraz dyskusje 🙂 Aby do nas dołączyć, wystarczy być studentem.

Publiée par Studencki Nocny Klub Filmowy sur Mardi 17 mars 2020