TOP 7 – Najgorsze filmy, jakie dotychczas powstały

Jakie najgorsze filmy trafiły do kin?
Jakie najgorsze filmy trafiły do kin?

Są pewne produkcje, których absurdu nie wytłumaczy nawet ich kategoria – klasa B. Niektórzy są ich koneserami i oglądają je z uśmiechem. Inni znowu nie potrafiliby przez nie przebrnąć. Przygotowaliśmy listę filmów, które należy (dosłownie) oglądać z przymrużeniem oka. Oto najgorsze filmy, jakie dotychczas powstały.

7. Zabójcze ryjówki

Na początek klasyk z 1959 roku. Z powodu huraganu na odległej wyspie zostaje uwięziona grupa nieznajomych. Na wyspie lekarz-naukowiec pracuje nad uczynieniem ludzi dwukrotnie mniejszymi niż są. To najwyraźniej ma zapobiec nadmiernej populacji. Niestety, jego eksperymenty stworzyły także… olbrzymie ryjówki. Gdy tym z kolei zabraknie mniejszych zwierząt do jedzenia, przerażające ryjówki zaczynają polować na ludzi.

6. Toksyczny mściciel

Zanim Avengers byli Avengersami, był On! Oto historia Melvina, chłopaka, który naiwnie ufa hedonistycznym, pogardliwym i próżnym członkom klubu zdrowia. Chęć upodobania się mija, gdy chłopak przypadkowego trafia do kadzi z toksycznymi odpadami. Dochodzi do transmogryfikacji. Zostaje też uwolnione jego alter ego – Toksyczny Mściciel. Rodzą się też śmiertelne dla bohaterów, a komiczne dla widza zdolności Mściciela. Chłopak z sąsiedztwa jest teraz lokalnym superbohaterem, zbawcą korupcji, bandytów i obojętności. Oczywiście film jest przepełniony szokującymi efektami makijażu i godnymi podziwu wyczynami kaskaderskimi.

5. Chłopaki z kubła na śmieci

Tytułowi chłopcy to siódemka obrzydliwych dzieci, ale mimo to o ciekawej osobowości. Powstają oni z zielonego błota wychodzącego ze śmietnika. Kiedy ożywają, dostaną wytyczne od ich mistrza. Mają przestrzegać zasad, by byli posłuszni. Ci jednak uważają, że życie jest zabawniejsze bez przestrzegania głupich przepisów, takich jak brak telewizji czy cukierków. Oczywiście spowoduje to pewne konflikty, a u widza odruchy wymiotne.

4. Plan 9 z kosmosu

Nakręcony w 1956 roku film czekał na swoją premierę aż trzy lata z powodu trudności ze znalezieniem dystrybutora. Słusznie wybrano miejsce jego debiutu, podczas New Orlean’s Worst Film Festival. Phil Hall z Film Threat nazywa film „zbyt zabawnym, by uważać go za najgorszy film jaki kiedykolwiek powstał”. Podobnie John Wirt z The Advocate posuwa się tak daleko, że nazywa go „ostatecznym kultowym filmem”. Radio Times opisywało Plan 9 z kosmosu jako „najgorszy film w historii” i „żmudnie przygnębiający”.

3. Mordercza opona

Opona z samochodu pewnego zabójcy ożywa na pustynnym wysypisku. Zagina swoją gumę i jest gotowa, by odeprzeć każdy atak. Wkrótce nawet odkrywa swoją telekinetyczną zdolność, która sprawia, że eksplodują małe zwierzęta oraz ludzkie głowy. Opona od samego początku jest spersonifikowana, ma nawet imię – Robert. Czuje pewną niszczycielską (a na pewno ponadludzką) moc. Szybko jego uwaga skupia się na ludziach, w szczególności  pięknej itajemniczej kobiecie, która pojawia się na jego drodze. Gwoli przypomnienia – Robert to opona samochodowa

2. The Room

W San Francisco śledzimy Johnny’ego (Tommy Wiseau), mężczyznę, który ma dziewczynę, Lisę, a także najlepszego przyjaciela Marka. Lisa zdradza Johnny’ego z Markiem, a Johnny o tym nie wie. Czy Johnny kiedykolwiek się dowie? Czy Mark nadal będzie najlepszym przyjacielem Johnny’ego? Tak wiele pytań może rodzić opera mydlana czy serialowy tasiemiec. Tu mamy do czynienia i z jednym i z drugim, ale w wersji pełnometrażowej.

1. Rekinado

U wybrzeży Meksyku statek przemytnika płetw rekina, Carlosa Santiago, zostaje złapany w wietrzny cyklon, przerywając spotkanie z potencjalnym nabywcą. Tornado rzuca na łódź roje rekinów, zabijając wszystkich na pokładzie. Trzy gigantyczne trąby powietrzne niosą za sobą żarłacze. Mamy tu komunikaty o tym, że “rekiny atakują” otoczone rekinami łodzie podwodne, spadający znak Hollywood i wpadanie wprost w mordercze szczęki z helikoptera. Czy nie brzmi to ekscytująco? Dla amerykańskiej telewizji brzmiało i w efekcie produkcja wzbogaciła się aż o cztery sequele.

Filmy które wpłynęły na rzeczywistość

Filmy, które wpłynęły na rzeczywistość