Top 5 filmów na jesienne wieczory

0
498
filmów na jesienne wieczory
fot. pixabay.com

Jesień coraz bliżej. Dlatego trzeba przygotować się na seanse filmowe specjalnie na tę porę roku. Oto pięć najlepszych filmów do zobaczenia w jesienne wieczory przygotowanych specjalnie dla Ciebie!

Lato jeszcze trwa i każdy korzysta z wakacji jak może. Niestety jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. Pomimo ciągłego deszczu, zimniejszej pogody i szybszych wieczorów, jesień ma swoje plusy. Przed wszystkim to, że można spokojnie usiąść lub położyć się w łóżku i bez wyrzutów sumienia obejrzeć film. Dodatkowo można zapalić sobie świeczkę i zrobić ulubioną herbatę lub kakao. Jest to idealny czas, aby nadrobić zaległości i obejrzeć top pięć filmów na jesienne wieczory!

fot. pixabay.com

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Pierwszym filmem jest Stowarzyszenie Umarłych Poetów. To zdecydowany must have na jesienne wieczory, który wzruszy Cię do łez. Akcja filmu rozpoczyna się w 1959 roku. Do szkoły z wieloletnimi tradycjami tafia nauczyciel języka angielskiego – John Keating. W tej roli sprawdził się niesamowity Robin Williams (Buntownik z wyboru, Pani Doubtfire). Oryginalny profesor uczy bardzo nietypowo, co podoba się uczniom. Przede wszystkim pokazuje im, co to poezja i miłość, a także, że nie muszą robić tego, czego ktoś od nich wymaga, jeśli tego nie chcą. Zainspirowani nauczycielem uczniowie zakładają Stowarzyszenie Umarłych Poetów. Niestety, nie wszystko potoczy się tak jak założyli… W filmie zobaczymy między innymi Roberta Seana Leonarda, który odegrał rolę Neila Perry’ego (Dr House, Wiek niewinności), a także Ethana Hawke’a (Boyhood, Przed wschodem słońca), który wcielił się w postać Todda Andersona. Film zdobył wiele nagród, między innymi Oscara w kategorii scenariusz oryginalny.

Na śmierć i życie

Kolejnym filmem, który trzeba zobaczyć jest Na śmierć i życie, a właściwie Kill Your Darlings. Jest to film biograficzny z 2013 roku opisujący losy Allena Ginsberga, którego postać genialnie zgrał Daniel Radcliffe, znany głownie z serii filmów o Harrym Potterze. Allen wyjeżdża na Uniwersytet Columbia i poznaje tam Luciena Carra, którego gra Dane Dehaan (GangsterNiesamowity Spider-Man 2). Nowo poznany chłopak ukazuje głównemu bohaterowi całkowicie nowe i odważne idee, które mu imponują. Ich relacja pogłębia się, aż dochodzi do makabrycznego wydarzenia. W filmie zobaczymy także Michaela C. Halla, który jest znany głownie z roli w serialu Dexter a także Elizabeth Olsen (Martha Marcy May Marlene, Avengers).

 

American Beauty

Tego filmu nie trzeba nikomu przedstawiać. American Beauty to opowieść o pracowniku agencji reklamowej, Lesterze Burnhamie, który zakochuje się w nastoletniej koleżance swojej córki – Angeli Hayes. Motywuje go to zmiany swojego życia między innymi zaczyna ćwiczyć i zmienia pracę. Dodatkowo pojawia się wątek jego żony – pracoholiczki, a także córki, zakochanej się w chłopaku, z którym planuje uciec z domu. Niespodziewane wydarzenia doprowadzają do tragicznego finału. W rolę głównej postaci wciela się Kevin Spacey (Siedem, House of Cards). Na ekranach możemy także zobaczyć Menę Suvari (American Pie, Kolekcjoner), która wciela się w postać Angeli Hayes oraz Wesa Bentleya (American Horror Story, Interstellar), który odgrywa rolę Ricky’ego Fittsa. Film otrzymał wiele nagród, w tym pięć Oscarów w 2000 roku.

Klub winowajców

Klub winowajców, a właściwie The Breakfast Club, to jeden z tych filmów, które opowiadają o problemach nastolatków. Piątka uczniów liceum musi przyjść do szkoły za karę w sobotę i napisać tam wypracowanie pod tytułem „Kim jestem?”. Każdy z nich jest zupełnie inny i należy do innej grupy społecznej. Pojawia się postać Claire, która jest „szkolną gwiazdą” z dobrego domu. W jej rolę wciela się aktorka Molly Ringwald (Szesnaście świeczek, Riverdale). Kolejną postacią jest popularny zapaśnik Andy, którego gra Emilio Estevez (Bobby, Mission: Impossible). Do tzw. kozy trafili także prymus Brian, grany przez Anthony’ego Michaela Halla (Mroczny Rycerz, Edward Nożycoręki) oraz buntownik Bender, którego postać gra Judd Nelson (Strzał z biodra, Smutne miasto). Piątym uczniem, a właściwie uczennicą, graną przez Ally Sheedy (Strach, Życie z wojną w tle), jest Allison, która unika ludzi. Czy nastolatkowie będą potrafili dojść do porozumienia i napisać esej? Warto zobaczyć film, żeby się przekonać.

Dziennik Bridget Jones

Dziennik Bridget Jones to idealny film na jesienny wieczór z przyjaciółką. Produkcja z 2001 roku to opowieść o 32–letniej kobiecie, której życie miłosne nie jest udane. Bridget Jones, w tej roli wspaniała Renée Zellweger (Judy, Chicago), z początkiem roku postanawia zmienić swoje życie i zapisywać wszelkie zmiany w dzienniku. Dość szybko jej życie się zmenia. Poznaje nie jednego, a dwóch mężczyzn, z którymi chętnie zwiąże swoją przyszłość. Postać niesamowicie przystojnego kobieciarza, szefa Bridget – Daniela Cleavera odgrywana jest przez Hugh Granta (Cztery wesela i pogrzeb, Boska Florence). Za to Colin Firth (Jak zostać królem, Samotny mężczyzna) wcielił się w Marka Darcy’ego – nudnego prawnika, który zyskuje przy bliższym poznaniu. Warto zobaczyć również kontynuację filmu – Bridget Jones: W pogoni za rozumem i Bridget Jones 3.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments