Suspiria – Remake z Dakotą Johnson mrozi krew w żyłach. Zobaczcie zwiastun!

Mia Goth jako Sara i Dakota Johnson jako Susie oraz wiele innych w filmie "Suspiria"

Nadchodzi remake klasyka Daria Argento z 1977 roku. Horror Suspiria z Dakotą Johnson i Tildą Swinton opowie historię przerażającej szkoły baletowej. Zobaczcie plakat i zwiastun!

Filmowy sensualista zmrozi krew w żyłach!

Za nową odsłonę horroru Suspiria odpowiedzialny jest Luca Guadagnino. Guadagnino toreżyser poruszającej ekranizacji Call me by your name (Tamte dni, tamte noce). Fabuła opowiada historię młodej baletnicy – Susie Banion (Dakota Johnson). Dziewczyna przyjeżdża do szkoły tańca w Berlinie. W pewnym momencie w szkole zaczyna dochodzić do tajemniczych zniknięć i mrożących krew w żyłach morderstw. Instytucja wydaje się skrywać sporo przerażających tajemnic, a instruktorzy i dyrektorka Madame Blanc (w tej roli Tilda Swinton) nie zwracają na wydarzenia uwagi. Susie postanawia, że sama odkryje, kto – lub co – za tym stoi.

Dakota Johnson na plakacie promującym “Suspirię”

Makabra na ekranie

Guadagnino pod koniec kwietnia pokazał zgromadzonym na CinemaCon w Las Vegas dziennikarzom fragment filmu. W prezentowanej scenie bohaterka grana przez Johnson pokazuje dyrektorce układ choreograficzny. Ruchy dziewczyny zaczynają odpowiadać za ciało innej tancerki, która znajduje się w innym pomieszczeniu. Susie tańczy, a tajemnicza siła rzuca drugą dziewczyną po sali pełnej luster, łamie jej kości, wygina nogi pod nienaturalnymi kątami i wydziera jej szczękę przez usta. Z ciała dziewczyny wylewają się płyny ustrojowe – ślina, mocz i krew. Wijąc się po podłodze zmienia się w bezkształtny węzeł tkanek. Zwiastun jest równie przerażający:

Suspiria miała swoją oficjalną premierę podczas festiwalu w Wenecji. Tam Luca Guadagnino miał okazję poznać się z Quentinem Tarantino. Zdecydował się więc pokazać mu swoją najnowszą produkcję, prosząc o opinię. Opisał wrażenia słynnego reżysera:

Pokazałem ten film Quentinowi Tarantino. Byłem zestresowany, a jednocześnie bardzo chciałem usłyszeć jego rady. Film obejrzeliśmy u niego w domu i jego reakcja bardzo mnie pokrzepiła. Zareagował bardzo entuzjastycznie, a na koniec płakał i przytulał mnie.

Szczegóły produkcji

Za muzykę do Suspirii odpowiada sam Thom Yorke z Radiohead. Nad scenariuszem czuwał David Kajganich, który współpracował już z Guadagnino nad Nienasyconymi. Oprócz Johnson i Swinton w filmie wystąpiły Chloe Grace-Moretz, Mia Goth, a także Polka – Małgorzata Bela. Film trafi do polskich kin już 2 listopada 2018 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o