Nowy serial Netflixa Spinning Out poświęcony łyżwiarstwu figurowemu

0
1384
Spinning Out o łyżwiarstwie figurowym
fot. stocksnap.io/photo/QN5MZYPK22

Pierwszy sezon serialu Spinning Out pojawił się 1 stycznia 2020 roku na platformie Netflixa publikując 10 odcinków. Stworzony przez Samanthę Stratton obsadzając w głównej roli Kayę Scodelario, znaną z Piratów z Karaibów czy też serialu Kumple, Skins.

Spinning Out o łyżwiarstwie
fot. filmweb.pl/serial/Spinning+Out-2020-815619/posters

Spinning Out jest dramatem o tematyce sportowej łyżwiarstwa figurowego. Główna bohaterka, Kat Baker, od lat zmaga się chorobą dwubiegunową, tak jak jej matka. Dziewczyna jest utalentowaną łyżwiarką-solistką. Jednak po wypadku na jednych z zawodów krajowych nie potrafi wrócić do dawnych, intensywnych i wymagających treningów łyżwiarstwa figurowego. Przy każdej okazji wykonania skoku, poddaje się. Znana i dobra trenerka proponuje Kat układ, w którym ona zacznie jeździć z Justinem Davisem i doprowadzi ich do zawodów międzynarodowych. Po chwili zastanowienia młoda dziewczyna zgadza się na rozpoczęcie treningu w parze, od tego momentu wszystko zaczyna się zmieniać. Jej relacje rodzinne ulegają znacznemu pogorszeniu, zostaje zwolniona z pracy i nie może mieszkać w domu. Kat przy próbie każdego skoku poddaje się. Odstawia tabletki, które pomagają w leczeniu jej choroby psychicznej, by zacząć lepiej jeździć.

Z jakimi głównymi wątkami spotkamy się w serialu?

W serialu ważnym wątkiem, który jest często poruszany, jest choroba dwubiegunowa Kat i jej matki, Carol. Nie potrafią sobie z nią poradzić i normalnie żyć. Obecne są również liczne kontuzje pojawiające się wśród zawodników łyżwiarstwa figurowego. Uświadamia to odbiorcom, że niegroźnie wyglądający upadek może skutkować stałym uszkodzeniem zdrowia, które będzie się leczyć latami. Widocznym wątkiem są relacje między łyżwiarzami, ciągła rywalizacja i złowrogie nastawienie do przeciwnika. Nielicznie zdarza się spotkać prawdziwą przyjaźń czy miłość.

Serial jest wciągający, ogląda się go z zaciekawieniem, czekając na dalsze wydarzenia. Uświadamia odbiorców o zawodowym sporcie, jak to może wyglądać od tej drugiej strony. Porusza tematy związane z poważną chorobą psychiczną, jakie może dawać skutki uboczne przy próbie normalnego funkcjonowania. Kilka osób twierdzi, że jest godnym odpowiednikiem Czarnego Łabędzia, ale w wersji na lodzie. Spinning Out jest idealny dla nastolatków czy osób starszych, jest bogaty w wątki, które każdego usatysfakcjonują, a szczególnie pasjonatów łyżwiarstwa.