Premiera nowego sezonu Peaky Blinders

Peaky Blinders
fot. YouTube

Steven Knight – twórca serialu Peaky Blinders – potwierdził, że powstaną jeszcze przynajmniej dwa sezony serialu. Tymczasem 18 lipca w Birmingham odbyła się premiera pierwszego odcinka sezonu 5.

Premiera 5. sezonu Peaky Blinders
fot. YouTube

Na premierze zabrakło Cilliana Murphy’a czyli serialowego Thomasa Shelby’ego, który nie dotarł ze względu na pracę nad inną produkcją. W związku z tym wydarzeniem pojawia się jednak kluczowe pytanie, a mianowicie kiedy fani serialu Peaky Blinders będą mogli zobaczyć najnowszy sezon? Otóż data premiery nie jest na razie znana, jednak twórcy potwierdzili, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Nieoficjalnie mówi się, że premiera może nastąpić już w sierpniu lub wrześniu.

Jesteśmy po premierze pierwszego odcinka sezonu 5., na której nie zabrakło pozowania i wywiadów. Natomiast to nie koniec dobrych wieści dla fanów serialu! Steven Knight potwierdził, że powstaną jeszcze przynajmniej dwa sezony. Co więcej – akcja rozegra się w głównej mierze w jego rodzinnym mieście czyli znanym już fanom Birmingham. Tam też odbył się uroczysty wieczór premiery – Knight mówi, że był to oczywisty wybór. Jak powiedział na premierze:

Birmingham is of course my first choice for the world premiere, the cast and crew love it here.

Dodał także:

Birmingham is the epicentre for the show and it means so much to me to come back here year after year and start the series with a bang.

Steven Knight w wywiadzie dla TalkSport w lutym przyznał, że najnowszy, piąty sezon jest najlepszy ze wszystkich, które dotąd powstały. Reżyser serialu Peaky Blinders zapewnia, że wszystkie odcinki tworzą fantastyczną całość i będą trzymały widza w napięciu do ostatniej minuty.

Tymczasem w oczekiwaniu na najnowsze odcinki, BBC zaserwowało fanom małą zapowiedź tego, co czeka ich już niedługo.

W trailerze zawarte jest głównie przypomnienie wszystkich czterech sezonów, jednak kluczem jest zakończenie, na którym widzimy Tommy’ego w roli polityka, wygłaszającego przemowę w Izbie Gmin. Wiemy bowiem, że w najnowszym sezonie zostanie on członkiem Parlamentu. W ostatniej scenie zapowiedzi wybrzmiewają słowa Tommy’ego o obietnicy zmiany świata. Z poprzednich sezonów wiemy, że twórcy serialu Peaky Blinders potrafią zaskoczyć niespodziewanymi zwrotami akcji, dlatego z niecierpliwością czekamy na to, co tym razem  dla nas przygotowali.

Dlaczego Peaky Blinders to jeden z najlepszych seriali?