Najlepsze role Penélope Cruz

Penélope Cruz
fot. filmweb

Penélope Cruz to najlepsza hiszpańska aktorka, która zdobyła zawrotną popularność i uznanie na całym świecie. Zobaczcie jej najlepsze role.

Penélope urodziła się 28 kwietnia 1974 roku w Madrycie. Dostrzeżono ją dzięki współpracy z Almodovarem i tak już do teraz, cieszy się swoją pozycją w Hollywood. A oto 5 pięć najlepszych filmów z hiszpańską pięknością.

Volver

Raimunda ma dużo na głowie: bezrobotnego męża, dorastającą córkę, śmierć jedynej ciotki oraz… ducha matki – Ireny, która nawiedza jej siostrę – Solę. Matka chce pomóc córce w rozwiązywaniu życiowych problemów, jednak Sole nie zdradza swojego sekretu przed siostrą. Okazuje się jednak, że relacje obydwóch kobiet są wobec siebie zakłamane. Raimunda ukrywa fakt zabójstwa męża przez córkę, mówiąc, że ten wyjechał w daleką podróż. Kłamstwa czają się na każdym kroku, ponieważ również Irena ma pewną tajemnicę z przeszłości. Cruz otrzymała nominację do Oscara w kategorii: najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Jest to rola będąca otwarciem drzwi prosto na czerwone dywany Hollywood.

Penélope Cruz
fot. filmweb

Vanilla Sky

Bohaterem filmu jest młody, przystojny oraz bogaty David (w tej roli Tom Cruise). Jego życia pochłaniają kolejne kochanki. Niespodziewanie jednak zakochuje się w dziewczynie swojego najlepszego przyjaciela – w pięknej Sofii (Cruz). Wszystko wskazuje na to, że zakochany z wzajemnością David w końcu ustatkuje się i powierzy swoje serce jednej kobiecie. Niestety, jego była kochanka Brenda (Cameron Diaz) postanawia zabić siebie oraz swojego byłego partnera, powodując wypadek samochodowy. Dziewczyna ginie, jednak chłopakowi udaje się przeżyć, jego twarz zostaje jednak potwornie okaleczona i a część ciała staje się bezwładna. Od tej pory spokojne, bezproblemowe życie playboya zmienia się w koszmar.

Vicky Cristina Barcelona

Bohaterkami filmu Allena są dwie młode Amerykanki, Vicky (Rebecca Hall) oraz Cristina (Scarlett Johansson), które przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky to inteligentna i wrażliwa kobieta, która ma niedługo wyjść za mąż. Natomiast jej koleżanka i Cristina jest jej przeciwieństwem – jest otwarta na fizyczne oraz mentalne przygody . Podczas pobytu w Hiszpanii, obie bohaterki dają się wciągnąć w niecodzienną, romantyczną oraz seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem), charyzmatycznym malarzem, za którym ciągnie się jego przeszłość, czyli była żona Maria Elena (Cruz). Obydwoje uwikłani są w skomplikowaną relację. Osadzony w głębokiej zmysłowości Barcelony, Vicky Cristina Barcelona, to zabawny, inteligentny film, ukazujący miłość we wszystkich jej obliczach i odsłonach. Wspaniała Penélope została nagrodzona Oscarem za swoją rolę.

Blow

Oparta na autentycznych wydarzeniach historia George’a Junga (Johnny Deep). Pod koniec lat 70. Jung trafił do więzienia za posiadanie marihuany. Po krótkim czasie pobytu za kratkami we wczesnych latach 80. decyduje się na poważny krok, podejmuje  się wprowadzenia na rynek nowego, nieznanego narkotyku – kokainy. Zostaje jedynym Amerykaninem, który dorabia się na przemycie narkotyków milionów dolarów, głównie dzięki współpracy z kartelem z Medellin. Jednak jego życie prywatne cierpi i musi płacić za to ogromną cenę. Film ciekawy z niesamowicie trzymającą w napięciu fabułą, gdzie Cruz gra rolę kochanki Junga.

Penélope Cruz
fot. tumblr

Mama

Tytułowa Magda (Cruz) to nauczycielka oraz matka 10-letniego chłopca. Kobieta musi stawić czoło dramatycznej diagnozie. Wykryto bowiem u niej raka piersi. Jednak Magda postanawia walczyć o siebie. Nie zamierza się poddawać, a choroba paradoksalnie pozwala jej odkryć siebie oraz odnaleźć w niej zupełnie nowe pokłady energii, humoru i odwagi, które diametralnie zmieniają życie jej samej i jej najbliższych. Penelope zachwyca swoim aktorstwem, przekazuje prawdę, w którą widz wierzy. Wiarygodna, dojrzała i oczyszczająca historia. Wspaniała rola!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here