Peaky Blinders powrócą z 6. sezonem

Rekordowo długa przerwa pomiędzy czwartym i piątym sezonem Peaky Blinders wzbudziła wiele zmartwień związanych z datą premiery szóstego sezonu. Chociaż prace ruszyły pełną parą, plany rozpoczęcia zdjęć pokrzyżował koronawirus. Co wiadomo na temat wyczekiwanej premiery nowego sezonu?

Prace nad 6. sezonem

Twórcy serialu Peaky Blinders chwalą się rozpoczęciem prac nad nowym sezonem serialu. Nie kryją jednak, że skutecznie utrudnia to sytuacja zaistniała na świecie. Nie zniechęca to fanów, którzy z niecierpliwością wyczekują kolejnych odcinków ulubionej produkcji i z ogromnym zainteresowaniem wyszukują kolejnych informacji na jej temat.

Wiadomo, że reżyserem nowego sezonu będzie Anthony Byrne. Jest to niemałe zaskoczenie, ponieważ jest to już drugi reżyserowany przez Byrne’a sezon. Dotychczas za każdy z nich odpowiadał kto inny. Anthony Byrne był także jednym z pierwszych, którzy poinformowali o tym, że przedprodukcja serialu już ruszyła. Na swoim Instagramie udostępnił także zdjęcie pierwszej strony gotowego scenariusza dla pierwszego odcinka szóstej serii. Jego tytuł brzmi Black day.

Kiedy nastąpi premiera?

Niestety dokładna data premiery nie została jeszcze potwierdzona. Szacuje się, jeśli prace nad serialem nie będą się dalej przesuwać, że odbędzię się na początku 2021 roku. Jest to kolejna stosunkowo długa przerwa pomiędzy premierami kolejnych sezonów, ponieważ piąty został wyemitowany w 2019 roku. Pocieszający jest jednak fakt, że Steven Knight, pomysłodawca serialu, w rozmowie z Birmingham Press Club zapewnił, że szósty sezon nie będzie ostatnim. Powstanie także siódma część historii o gangsterskich potyczkach rodziny Shelbych.

Niespodzianki z planu 6 sezonu

Wiadomo już, że w kolejnej serii Peaky Blinders pojawi się Stephen Graham. Aktor znany jest z takich produkcji jak IrlandczykPiraci z karaibów: na nieznanych wodach, Tabu czy Polowanie na czarownice. 

Ostatni sezon zakończył się dość nietypowo jak dla tego serialu. Dotychczas jego twórcy mieli w nawyku zamykać pewien rozdział historii gangsterskiej rodziny razem z końcem sezonu. Tym razem pokusili się o wprowadzenie widza w niemałe zakłopotanie. Wyglądało, jakby Tommy Shelby, jedna z najbardziej lubianych postaci serialu, był bliski samobójstwa. Przyczynić do tego mogło się przede wszystkim niepowodzenie związane z pozbyciem się faszystowskiego przywódcy Oswalda Mosleya. Jakie będą dalsze losy rodziny i kogo zagra Stephen Graham?