Tom Hardy powróci w 2. sezonie Tabu

Tabu 2 sezon
Fot: FX Networks

Dobre wieści dla fanów Tabu – Tom Hardy, XIX-wieczna Anglia i jej mglisty klimat powrócą w drugim sezonie serialu!

Wszyscy zaniepokojeni pogłoskami o zakończeniu lub przerwaniu kariery aktorskiej Toma Hardy’ego mogą na razie odetchnąć z ulgą. Nic nie wskazuje na to, by gwiazdor Wojownika, Zjawy oraz Dunkierki porzucił własny projekt. Serial Tabu powstał bowiem z inicjatywy samego aktora oraz jego ojca Edwarda „Chipsa” Hardy’ego. Tom Hardy wciela się w nim w Jamesa Delaneya – awanturnika i łowcę przygód, który w 1814 roku po 10-letnim pobycie w Afryce wraca do Londynu, by zająć się spadkiem po zmarłym ojcu. Na jego drodze nie brakuje jednak przeciwników – z Kompanią Wschodnioindyjską na czele – którzy chętnie przejęliby rodzinny biznes. U boku Hardy’ego wystąpili m.in. znany z ról w Grze o tron i serii Piraci z Karaibów Jonathan Pryce, wnuczka Charlie’ego Chaplina – Oona Chaplin (Najdłuższa podróż i również Gra o tron), Michael Kelly (Doug Stamper w House of Cards) czy Mark Gatiss (Mycroft Holmes w Sherlocku).

Tabu zadebiutował w styczniu 2017 roku. Kontynuacja przygód Jamesa Delaneya jest już potwierdzona, jednak przyjdzie jeszcze na nią poczekać. Na ten moment wiadomo, że zdjęcia do drugiego sezonu mają ruszyć na przełomie 2019 i 2020 roku. Dlatego powrotu na ekrany nie należy się spodziewać wcześniej niż u schyłku 2020 roku.

Druga seria – podobnie jak pierwsza – liczyć będzie osiem odcinków (każdy będzie trwać godzinę). Cały serial natomiast ma zakończyć się na 3 sezonach. Steven Knight wyróżnia w historii Delaneya trzy etapy, które określa kolejno jako: „ucieczka”, „podróż” oraz „przybycie”. Współtwórca scenariusza zapowiedział również, że ciąg dalszy będzie dla widzów zaskakujący, ale (oby!) satysfakcjonujący.

I can feel the three acts. The first was ‘the escape’. The second will be ‘the journey’ and the third will be ‘the arrival’, and that’ll be it. I don’t think the story will be what viewers are expecting, but hopefully, they’ll enjoy it.