Netflix: ”Locke & Key” wraca z drugim sezonem!

Netflix ogłosił, że serial Locke & Key powróci w drugim sezonie. Oparta na serii komiksów produkcja opowiada o rodzeństwie, które zamieszkuje dom pełen magicznych kluczy.

Serial Carltona Cuse’a („Zagubieni”, „Bates Motel”) i Meredith Averill („Nawiedzony dom na wzgórzu”) to opowieść o dorastaniu, miłości, stracie i silnych więziach rodzinnych, a wszystko to z dużą dozą tajemnicy. Na Netflixie zadebiutował 7 lutego 2020 roku.

Gdy ojciec trojga rodzeństwa Locke’ów został zamordowany w tajemniczych okolicznościach, wraz z matką przeprowadzili się do rodzinnego domu znanego jako Key House, który okazał się być pełen magicznych kluczy, prawdopodobnie powiązanych ze śmiercią ich ojca. Dzieci zaczęły poznawać różne klucze i ich unikalne właściwości, ale obudził przy tym tajemniczego demona, który nie poprzestanie na niczym, aby zdobyć klucze.

W drugim sezonie  serialu rodzeństwo Locke wciąż oswaja się z rolą Strażników Kluczy, podczas gdy stawka jest coraz wyższa

– Oparty na niesamowitej powieści graficznej Joego Hilla i Gabriela Rodrigueza, serial Locke & Key na każdym kroku zachwycał publiczność na całym świecie. Jesteśmy bardzo dumni, że stanowimy część tego projektu i nie możemy doczekać się, żeby zobaczyć, co Carlton Cuse i Meredith Averill wraz z całym zespołem kreatywnym przygotowali na następny sezon – mówi wiceprezes ds. treści oryginalnych Netflix, Brian Wright.