Najdłuższe serie filmowe

Fot. YouTube

Poniższy ranking przedstawia serie filmowe, które ciągną się latami (w przypadku Godzilli jest to 65 lat). Niektóre z nich stanowią całość, a niektóre składają się z samodzielnych części, przedstawiających niezależne historie. Najdłuższa seria w zestawieniu ma aż 49 filmów!

Fot. YouTube

6. Harry Potter – 8 części

Na szóstym miejscu naszego zestawienia umieściliśmy klasyk z dziedziny fantasy. Seria powstała na podstawie cyklu powieści J.K. Rowling. Sprzedaż książek brytyjskiej pisarki o Harrym Potterze przekroczyła 500 mln egzemplarzy i przyniosła jej sławę na całym świecie. Seria składa się z 8 części wydawanych w latach 2001-2011:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry Potter i więzień Azkabanu

Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter i Zakon Feniksa

Harry Potter i Książę Półkrwi 

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Cykl filmów opowiada o przygodach trójki czarodziei – Harry’ego i jego przyjaciół Hermiony oraz Rona; uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Przenosimy się do świata magii, gdzie czekają na nas mecze quidditcha, turniej trójmagiczny, dementorzy i gobliny. Wszystkie części skupiają się wokół walki z najpotężniejszym czarodziejem Lordem Voldemortem. Filmy o Harrym Potterze są już częścią naszej kultury. Powstają gadżety nawiązujące do fabuły, koncerty muzyki filmowej wykorzystanej w filmie, a nawet miejsca na wzór tych, ze świata czarodziejów. Jednym z nich jest Dziórawy Kocioł na ulicy Grodzkiej w Krakowie.

J.K. Rowling stworzyła także miejsce w internecie dla wszystkich fantów Harrego Pottera. Strona nazywa się Pottermore i jest kopalnią informacji dla wszystkich mugoli!

5. Gang Olsena – 14 części

Fot. YouTube

Duńska seria kryminalnych komedii. Bohaterami są Egon Olsen, Kjeld Jensen  i Benny Frandsen. Trójka przyjaciół tworzy fikcyjny gang, którego działania nie można raczej zaliczyć do najbardziej efektywnych. Większość filmów zaczyna się od wyjścia z więzienia Egona czyli “mózgu gangu”. Pozostali członkowie przyjeżdżają po niego zdezelowanym chevroletem i witają go już za bramą. Członkowie Gangu Olsena od razu przechodzą do realizacji nowego planu, który w konsekwencji znowu zaprowadzi szefa gangu za kraty. Filmy swoje premiery miały na przestrzeni lat 1968-1998.

4. James Bond – 24 części

Fot. YouTube

Seria 24 filmów opartych na podstawie książek Iana Fleminga. Historia opowiada przygody Agenta 007, będącego tajnym szpiegiem brytyjskiej służby specjalnej. W rolę Jamesa Bonda wcieliło się dotychczas sześciu aktorów:

Sean Connery (1962–1967, 1971)

George Lazenby (1969)

Roger Moore (1973–1985)

Timothy Dalton (1987–1989)

Pierce Brosnan (1995–2002)

Daniel Craig (od 2006)

Filmy powstały na przestrzeni lat 1962-2015. Najnowsza część James Bond 25 jest w trakcie produkcji. To, co wyróżnia serię o tajnym agencje to budująca napięcie muzyka oraz klasa każdego z aktorów wcielających się w Bonda.

3. Godzilla – 29 części

Fot. YouTube

Japońska seria z monumentalnym potworem z głębin w roli głównej. Pierwszy film o Godzilli powstał w 1954 roku, a ostatni pod koniec roku 2018. Przez 65 lat wygląd potwora, który pojawia się w filmach przeszedł ulegał zmianie – od pięćdziesięciometrowego potwora, poprzez płonącą jego postać, aż do Godzilli, którą obecnie znamy o wzroście 318 metrów.

2. Carry on! – 30 części

Carry On! jest serią 30. brytyjskich komedii w reżyserii Geralda Thomasa. Filmy rządzą się swoimi prawami – możemy się w nich spotkać z bardzo specyficznym poczuciem humoru i parodiami. Każda z części opowiada odrębną historię, przez co można je oglądać w dowolnej kolejności. Filmy swoje premiery miały w latach 1958-78 oraz w 1992 roku.

1. Otoko wa tsurai yo – 49 części

Fot. YouTube

Bezwzględnie rekordowo długa seria w naszym rankingu z 49. filmami na koncie! (48 filmów podstawowych oraz ostatnia, dodatkowa część specjalna). Otoko wa tsurai yo to japońska seria filmowa. Głównym bohaterem jest Tora-san, który w każdej z części zakochuje się w innej kobiecie. Pierwszy film z serii It’s Tough Being a Man powstał w 1969r. Premiery kolejnych filmów miały miejsce aż do 1995r. Rok po premierze 48. filmu nastąpiła śmierć głównego bohatera, co uniemożliwiło kontynuację serii.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o