Black Mirror pozwoli nam decydować o fabule. W jaki sposób?

Kadr z odcinka "San Junipero"

Jedna z głośniejszych serii od Netlixa, Black Mirror, wróci  na nasze ekrany już w grudniu. Jeden odcinek najnowszego sezonu ma być wyjątkowy.

Przełomowa seria

Czarne lustro okazało się wielkim sukcesem od kiedy tylko gigant streamingowy, Netflix, przejął dystrybucję programu z brytyjskiego Channel 4. Serial zdobył nagrodę Emmy za wybitny film telewizyjny w ciągu ostatnich dwóch lat z odcinkami San Junipero oraz USS Callister. Black Mirror zawiera także odcinki w reżyserii wybitnych filmowców takich jak Jodie Foster, John Hillcoat, Joe Wright, Dan Trachtenberg i David Slade. Sezony serialu mają po sześć odcinków.

Piąty sezon nadchodzi!

Fani przełomowej serii Black Mirror nie muszą czekać do 2019 roku. Będziemy mogli zobaczyć nowe odcinki zdecydowanie wcześniej. Piąty sezon uznanej serii antologii science-fiction znajdziemy na platformie Netflix jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku. Jak podaje Bloomberg, Czarne Lustro powróci już w grudniu. Wydanie miało nastąpić w podobnym wydaniu czwartego sezonu serialu, który zadebiutował 29 grudnia 2017 r. Piąty sezon ma także zawierać jeden nadzwczajny odcinek.

Interaktywna telewizja?

Jeden z najnowszych odcinków ma działać na zasadzie “wybrania własnej przygody”. Projekt działa w ramach włączenia do Netflixa bardziej interaktywnych pomysłów. Widzowie mają decydować o narracji fabuły.  został zapoczątkowany w dziecięcych programach, gdzie widz podejmuje decyzję za bohatera. Jeżeli efekt tej decyzji mu się nie podoba, może swój ruch cofnąć i wybrać alternatywne rozwiązanie. Jedno jest pewne – W tej produkcji zarówno fabuła, jak i podejmowanie decyzji, będą znacznie bardziej złożone.