Five Feet Apart – znamy datę polskiej premiery

Five Feet Apart
fot. facebook.com/tylkohity

Five Feet Apart – dramat romantyczny w reżyserii Justina Baldoni’ego to kolejny film opowiadający historię nastolatków zmagających się z bardzo ciężką chorobą. W role głównych bohaterów wcielą się Cole Sprouse oraz Haley lu Richardson. Premiera światowa nastąpiła 15 marca obecnego roku. Natomiast w Polsce na ekrany wejdzie dopiero na początku maja.

Dwie młode osoby zmagają się z bardzo poważną chorobą – mukowiscydozą. Will (Cole Sprouse) i Stella (Haley lu Richardson) poznają się w szpitalu. Zaczynają mieć wiele wspólnych zainteresowań. Z czasem ich znajomość przeradza się w naprawdę wielkie uczucie. Jednak problemem jest to, że nie mogą przybywać ze sobą zbyt blisko. Pięć tytułowych kroków musi dzielić ich od siebie.

Five Feet Apart

Stella uważa, że nigdy nie rozumiała jak bardzo potrzebny jest dotyk drugiej osoby, szczególnie tej, na której najbardziej nam zależy. Dopiero teraz, gdy tego nie ma, wie jak bardzo ciężko jest bez tego. Czasem dotyk oddaje więcej niż słowa i inne czyny. Jest przywiązana do swojego laptopa. W przeciwieństwie do większości rówieśników spędza większość czasu mieszkając w szpitalu jako pacjentka z mukowiscydozą. Stara się w stu procentach dbać o swoje życie. Jednak wiele rzeczy się zmienia, gdy poznaje Willa.

Will wydaje się być osobą, która lubi podejmować ryzyko. Z pełną świadomością wie jak odległość pomiędzy nim a Stellą jest konieczna, jednak nie przejmuje się tym aż tak. Stara się zachowywać jakby wszystko było normalne. Jest to osoba, która buntuje się przeciwko chorobie, to zupełne przeciwieństwo Stelli. Czy w przypadku tej choroby można pozwolić sobie na odrobinę ryzyka i wielkiej pewności siebie?

Ciekawostka

W ramach ciekawostki Cole oraz Haley poza ekranem są bardzo dobrymi przyjaciółmi. Z tego względu na pewno bardzo dobrze im się razem grało na planie. Poza tym cała obsada zna się bardzo dobrze, ponieważ brali udział w wielu innych produkcjach.

View this post on Instagram

hi! we’re in a movie that comes out today! Cole, thanks for caring so much about the things that mattered with telling this story. You’re so good in this movie. I’m really glad we got to make it together. Moises, you are a joy of a human. I had so much fun working and laughing with you. Thanks for hanging out with me even though I’m incredibly embarrassing to be with in public. (Also thank you for taking these special photos) Justin, you were the perfect person to make this movie. Your heart is truly the biggest they can get. You gave love to every person and every detail throughout this whole process, and it shines through in what you created. I’m so proud of you. Go see @FiveFeetApartFilm in thEeAyTers now:)

A post shared by Haley lu Richardson (@haleyluhoo) on

Niesamowite podobieństwo do Gwiazd Naszych Wina oraz Ponad wszystko

Film ten zdecydowanie nawiązuje do powyższych tytułów. Składają się na to czynniki takie jak: choroba, nastolatkowie, bunt, miłość. Wszystko jest ze sobą związane. Jednak każdy film opowiada zupełnie inną historię, porusza inny rodzaj choroby oraz otaczające środowisko. Jeśli byliście zachwyceni filmem Gwiazd Naszych Wina to ten z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Zachęcamy do przeczytania recenzji filmu Ponad wszystko!